Tulenevalt koroonaviiruse ohust ja vajadusest kaitsta bussijuhte nakatumise eest suleti alates esmaspäevast, 15. märtsist Viimsi siseliinide busside esiuksed ning reisijate sisenemine ja väljumine toimub tagumiste uste kaudu. 

Kõikides valla siseliinibussides on validaatorid keskmise ukse juures, vajadusel on võimalik liikuda ka bussijuhi juurde, et sõidupilet soetada. Bussi esiustele ja salongi paigaldatakse sulgemisest teavitavad sildid ning juhised liikumiseks tagumise ukse juurde. 

Viimsi valla transpordi vanemspetsialisti Imre Saare sõnul võib bussijuhte nimetada õigustatult eesliini töötajateks, kellel on ühiskonna toimivana hoidmises tähtis roll. „Ühissõidukis on maksikandmine kohustuslik ning selliselt käitudes vähendame nii riski ise haigestuda kui ka kaitseme bussijuhte nakatumise eest. Viimane on aga äärmiselt oluline, et tagada ühistranspordi toimimine. Koostöös Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse ning politseiga kavandame bussides läbi viia ka pistelist maskikandmise kontrolli,” lausus Saar.

Maakonnaliinidel jääb kehtima esiuksest sisenemine.