Viimsi ja Haabneeme soojustorustike uuendamisel kasutatakse kaasaegset lahendust

UUENDUSED: Klientide heaolu silmas pidades on ettevõte katkestuste lühendamise eesmärgil võtnud kasutusele kaasaegse ja mõistliku lahenduse.

Sel aastal on energiaettevõte Adven Eesti AS võtnud Viimsis ja Haabneemes ette suuremahulised soojusvõrgu rekonstrueerimise tööd.

Viimsis uuendab Adven Eesti AS 600 meetri jagu soojusvõrke, millest ligi pool on juba tehtud. Haabneemes on planeeritud kokku uuendada 2500 meetri ulatuses soojustrasse, millest tänaseks on tehtud 1500 meetrit.
Viimsis teostatakse torutöid veel Aiandi tee 14, 18, 20 ja 21 piirkonnas, Väike-Sepa 2 parklas ning Roosi 10 ja Nelgi tee 1 (vallamaja) piirkonnas. Haabneemes on soojusvõrgu uuendamist jäänud teha veel 1000 meetru ulatuses. Töid teostatakse veel Kolhoosi, Mereranna ja Alpikanni teel, Randvere tee 13 ja 15 piirkonnas ning Kaluri 5 taga asuval haljasalal.

Torustike rekonstrueerimise tööd tähendavad enamasti seda, et vana torustik kaevatakse mingi lõigu ulatuses lahti ja siis tuleb see demonteerida. Alles siis saab alustada uue eelisoleeritud torustiku paigaldamisega.
Tööd võtavad mitu nädalat, mis tähendab, et kõrvalisi abinõusid kasutusele võtmata tekitaks nii pikk katkestus selles piirkonnas elavatele inimestele üksjagu ebamugavusi. „Selge on see, et kaugkütte mugavus ja varustuskindlus on oluline ning kõik ebamugavusi tekitavad faktorid tuleb miinimumini viia. Nii ka kaugkütte torustike vahetusel. Kui tavapäraselt on harutorustike puhul tegemist 2–3 nädalat kestva protsessiga, siis magistraaltorustike ehitamisel on see periood veelgi pikem,“ täpsustas olukorda Adven Eesti AS-i arenduse ja investeeringute valdkonna juht Priit Tiit.

Klientide heaolu silmas pidades on ettevõte katkestuste lühendamise eesmärgil võtnud kasutusele kaasaegse ja mõistliku lahenduse. „Oleme Advenis hakanud kasutama ajutisi torustikke, mis tähendab, et mitmenädalase kestusega katkestuse asemel toimub enamasti kaks keskmiselt kuni 8 tunni pikkust katkestust. Üks siis, kui ühendame võrgu ajutise torustikuga, ning teine siis, kui ühendame võrgu juba uue, rekonstrueeritud ja eelisoleeritud võrgu osaga. Kahjuks on ka erandeid, kus pikkade magritraallõikude veest tühjendamised ja täitmised võtavad pikema aja. Haabneemes oli selline katkestus 6.–8. septembril. Ajutiste torustike kasutamine võimaldab meil teha töid ka ilmadega, mil tavapäraselt majad ilma kütteta olla ei saaks,“ selgitas Priit Tiit uuenduslikku ehituskorraldust.

Tööde käigus kahjustada saanud haljastus taastatakse pärast ehitustööde lõppu. Asfaltteede taastamine toimub etapiviisiliselt, tulenevalt tööde eripärast, ning need tööd on planeeritud lõpetada 2020. aasta suveks.
„Vabandame elanike ees võimalike ebamugavuste pärast, mida ehitustööd endaga kaasa toovad, ja loodame mõistvale suhtumisele. Kokkuvõttes muutub võrk efektiivsemaks ning see on kasulik kõigile,“ sõnas Priit Tiit Viimsi Teatajale.