Viimsi Aasta Pere tunnustamine

AASTA PERE: Pere – see on mitmeliikmeline leibkond.

Viimsi vallas on kujunenud kenaks traditsiooniks tunnustada tublisid tegijaid – õpetajaid, ettevõtjaid, sportlasi, kultuuritöötajaid jpt.

On suurepärane, et juba palju aastaid on toimunud Viimsi Aasta Naise ja Viimsi Kauni Kodu valimine. See on pannud meid rohkem enda ümber vaatama ja märkama neid, kes tõepoolest esiletõstmist väärivad. Tänu tunnustamisele saavad viimsilased teada, milliseid imelisi inimesi meie kogukonnas leidub. Nad inspireerivad meid, teisi viimsilasi, samuti tublimad olema. Sellised eeskujud aitavad muuta Viimsi paremaks.

Viimsi Ranna Lions Klubi on algatanud Viimsi Aasta Pere tunnustamise. Viimsi Ranna Lions Klubi on naisteklubi ja pereväärtused on meie jaoks olulised. Klubi peamine fookus on aga heategevus, panustamine kogukonna heaks. Siit siis ka meie ettepanek, et Viimsis märgataks ja tunnustataks neid peresid, kes oma igapäevatoimetuste kõrval leiavad võimalusi kulutada oma aega ja energiat kohaliku kogukonna heaks. Olgu see siis tegevus külaseltsis, koolis-lasteaias, naabrivalve sektoris, kaitseliidus, naiskodukaitses, spordiklubis või üldse Viimsi vallas laiemalt.

Kindlasti tekib siinjuures küsimus, kuidas määratleda pere mõiste. Peresid on ju nii erinevaid – suuremaid ja väiksemaid, lastega ja ilma, mitmest rahvusest segaperesid, üksikvanemaga peresid, mitut generatsiooni ühendavaid peresid ja kärgperesid. Maailm ongi mitmekesine ja erinevused rikastavad. Seepärast ei soovi me siin mingeid raame seada, vaid leiame, et pere mõistet tuleks käsitleda laialt, kogu oma mitmekesisuses. Pere mõistet saab paremini selgitada leibkonna mõiste kaudu. Pere – see on mitmeliikmeline leibkond.

Meie ümber on palju imetlust väärivaid peresid, kus tegutsetakse ühtse tiimina ja koos tehakse ära midagi, mis muudab meie elu siin Viimsis paremaks. Märgakem ja tunnustagem neid!

Viimsi Aasta Pere valimine hakkab toimuma kevadeti. Esimest korda kuulutame Viimsi Aasta Pere välja Viimsi valla 101. sünnipäeval, 11. mail 2020. Nominentide esitamise nõudeid ja tähtaegu täpsustame Viimsi Teatajas juba edaspidi.