Möödunud nädalavahetusel oli Püünsis omajagu rõõmsat sagimist, sest kohaliku külaseltsi eestvedamisel said küla bussipeatused juba teist aastat järjest jõuluehteisse sätitud.

„Idee sai alguse Püünsi külaseltsi ühest väljasõidust 2019. aastal, kus korjasime mõtteid, mida põnevat külas võiks ette võtta. Jõuludeks kuusevanikute punumise mõte tundus koheselt väga atraktiivne, sest seda on piisavalt lihtne teostada. Põhiline ressurss, mis selleks ettevõtmiseks kulub, on külaelanike initsiatiiv, pealehakkamine ja hea tahe,“ selgitab Püünsi külavanem Esta Järv.

Nii kogunesidki ettevõtlikud külainimesed selgi aastal ning põimisid kokku igihaljad vanikud ja kaunistasid need tulede ja lintidega. „Vanikutes on peamiselt kuuseoksad, aga leidub ka muid igihaljaid oksi. Igaüks võib bussi oodates kokku lugeda, mitut erinevat liiki puude oksi me kasutanud oleme,“ soovitab külavanem.

Tal on hea meel, et juba möödunud aastal oli elanike tagasiside väga positiivne. „See oli isegi pisut ootamatu ja üllatav. Inimesed lausa helistasid tänamiseks ja peatusid poeriiulite vahel vaid selleks, et aitäh öelda. Saime ka üleriigilist tähelepanu, sest Püünsi jõulumeeleolus bussipeatused said kajastuse „Aktuaalse Kaamera“ lõpuminutites. Bussipeatused näevad meil tõesti väga armsad välja, toovad inimestele naeratuse näole ja tekitavad sooja tunde,“ on Esta Järv rahul.

Fotod: Maris Akkerman