Prangli muuseum sai uued kangaspuud

Lähenemas on kohaliku omaalgatuse programmi kevadise taotlusvooru lõpptähtaeg, mis on juba 1. aprillil. Prangli saare talurahvamuuseumi selts taotles 2019. aasta programmist toetust uute kangastelgede soetamiseks.

Saime positiivse vastuse ning kangaspuud telliti Soomest ja eritellimusel. Kokku oli kogu projekti maksumus 2400 eurot. Kangaspuud toimetas meile otse Soomest saarele Tehokas OÜ, mille esindaja aitas need ka koos saare kogukonna esindajatega kokku panna.

Tänaseks käib uutel kangaspuudel töö täies hoos. Oleme väga tänulikud kohaliku omaalgatuse programmile, et oleme saanud võimaluse oma oskusi ja võimeid vaibatehnikate osas Prangli saarel arendada. 

Võime oma kogemusest väita, et programm võimaldab just väiksematel kogukonnaühendustel taotleda toetust oma kogukonna erinevate tegevuste jaoks ja Prangli saarele on see olnud väga suureks abiks.

Rahandusministeeriumi poolt koordineeritud ja rahastatud siseriiklikku programmi rakendab Harjumaa Omavalitsuste Liit. 

Maksimaalne toetussumma meetme ühe projekti kohta on 2500 eurot ja kahe projekti kohta 4000 eurot ning omafinantseeringu minimaalne määr on 10% projekti kogumaksumusest.

Taotlus koos nõutud lisadega tuleb esitada elektrooniliselt Harjumaa Omavalitsuste Liidu e-posti aadressile kop@hol.ee hiljemalt taotluste esitamise tähtpäevaks, mis on 1. aprill kell 16.30. Tae Laurand, Prangli saarte muuseumi juhataja