Prangli Laurentsiuse kirikus algasid restaureerimistööd

1848. aastal ehitatud Prangli Laurentsiuse kirikut on jupikaupa kohendatud tänu talgulistele ja headele inimestele. Foto: Villu Veski
1848. aastal ehitatud Prangli Laurentsiuse kirikut on jupikaupa kohendatud tänu talgulistele ja headele inimestele. Foto: Villu Veski

25.augustil alustati Prangli Laurentsiuse kirikus restaureerimistöödega – esialgu tehakse tööd kirikutorni osas ning soojustatakse kirikusaali lagi.

Töid teostatakse OÜ Vana Tallinn poolt koostatud restaureermisprojekti alusel. Töid teostab Trust Ehitus OÜ ning muinsuskaitselise järelevalve eest vastutab OÜ Vana Tallinn. Käimasolevate tööde rahastajad on Viimsi vald ning EELK Prangli Laurentsiuse kogudus. Tööd vältavad kuu aega ning tööde käigus teostakse vaid osa kogu restaureerimisprojekti ulatusliku tööde mahust. Edaspidi on kavas korda teha kiriku siseinterjöör.

Viimastel aastatel on Prangli 1848. aastal ehitatud kirikuhoones teostatud rida erinevaid restaureerimistöid: hoone on saanud uue kirikusaali katuse (2012), heategevuslikus korras sai hoone värske välisvärvi (2014), restaureeriti tornikiivriosa katus (2015), heategevuslikus korras värviti kiriku katuse saaliosa (2016). Siinkohal veelkord suur tänu tublidele talgulistele ja headele inimestele, firmadele Expoline, Värvikeskuse Grupp OÜ ja Akzo Nobel Baltics AS. Tornikiivri metallosad on kiriku heaks tasuta korda Kuusalu mees Priit Rink. Kiriku heaks on väga palju panustanud EELK Prangli Laurentsiuse kogudus eesotsas juhatuse esimehe Taavi Linholmiga.