See pole kellelegi uudis, et pimedal ajal peaks iga jalgsi liikleja kandma helkurit. Kui sinul seda veel ei ole, võid endale helkuri leida mõnelt helkuritega ehitud puult.

Rõõm on näha, et iga-aastane helkurikampaania on muutunud üle-eestiliseks traditsiooniks. Kuna ka Viimsi vald soovib juhtida tähelepanu turvalisele liiklemisele, jagati selle tarbeks koolidele 750 helkurit ning ehiti vallamaja ees olev männipuu. Teine helkuripuu Viimsi vallas on püsti pandud Viimsi kooliõues.

Kui sul on helkur puudu, võib helkuri võtta helkuripuult, sest pimedal ajal võib väike helkur päästa elu. Kui aga sul endal või sinu ettevõttel on jagamiseks helkureid, siis olete lahkesti palutud neid mainitud puudele riputama. 

Miks ikkagi helkur?

Helkuri kandmise kõige olulisem põhjus on see, et pimedal ajal oleks jalakäija autojuhile nähtav. Ja seda mitte ainult maanteel kõndides. Helkurit võiks kanda ka kõik liiklejad, kes kõnnivad peamiselt kergliiklusteel, sest nii oled ka ülekäiguraja kõrval tee ületamise võimalust või peatuses bussi oodates mootorsõidukijuhtidele paremini märgatav. 

Samuti liiguvad kergliiklusteel jalgratturid ning kui rattal on tuli (mis pimedal ajal peaks olema iseenesestmõistetav), näeb ka jalgrattur jalakäijat paremini. 

Kui sul on lemmikloom, siis ära unusta kinnitada helkurit tema kaelarihmale!

Turvalist liiklemist!