11. veebruaril paigaldati nurgakivi kultuuri- ja hariduskeskusele Viimsi Artium. Aasta pärast valmivasse hoonesse rajatakse tipptasemel 500-kohaline kontserdisaal ning väiksemad kammer- ja black box saalid. Artium saab ühiseks koduks seni eri kohtades tegutsenud Viimsi muusika-, kunsti- ja teaduskoolidele ning huvikeskusele.

Viimsi vallavolikogu esimehe Taavi Kotka arvates on Artiumi puhul kõige erilisem see, et maja ehitatakse kogukonna raha eest, riigi osalus projektis on alla kümne protsendi. „See on ehitis, milleks kogukond paneb oma rahad kokku ja teeb midagi sellist, millest sünnib naeru, kultuuri, tantsu, muusikat, kunsti, teadust ja kõike muud. Aitäh, kallid viimsilased, selle panuse eest!“ ütles Kotka nurgakivi asetamisel.

Hoone ehitustööd algasid möödunud aasta oktoobris. Tööde teostaja Nordlin Ehitus OÜ juhatuse esimees Ülo Older kinnitas nurgakivi tseremoonial, et ollakse graafikus. „Koostöö tellijaga on olnud suurepärane ja igapäevased probleemid on lahendatud väga operatiivselt. Ma ei näe takistust, et anname hoone aasta pärast üle ja saame märtsis 2022 Artiumi avamist tähistada sama ülevas meeleolus nagu täna,“ lausus Older.