Viimsi valla II kaasava eelarve 2021. aasta hääletus on edukalt lõppenud.

On hea meel teavitada, et Viimsi valla kaasav eelarve kogus sel aastal kokku 2013 häält, millest enim hääli (540) sai ettepanek rajada Haabneeme sanglepiku ja Viimsi kooli madalseiklusrajad. Hääletusel osales kokku 1448 inimest.  

Sel aastal läheneti ettepanekute tutvustamisele uudsemalt – igal idee autoril oli võimalus oma ettepanekut tutvustada Viimsi Viva Festival TV saates, mida edastati Facebooki keskkonnas ja mis on siiani järelvaadatav. Hea meel on tõdeda, et paljud ideede autorid võtsid vaevaks oma ideed kogukonnale selles keskkonnas ka tutvustada. Samas, osad sellest võimalusest loobusid, mis kajastus ka hääletuse tulemustes. 

Teeb vaid rõõmu, et tänavuse kaasava eelarvega kogusid projektid eelmisest rohkem hääletajaid. Kui eelmisel aastal andis oma hääle 866 viimsilast, siis tänavu oli hääletajaid juba 1448. Samuti on tähelepanuväärne, et eelmiste projektide vigadest on õpitud ning projektid on enam läbimõeldud. Mitte väheoluline on ka kogukonna teavitus hääletusele suunatud ideedest, kus nende esitajad on ise võtnud vaevaks teha üleskutseid ja jagada tutvustavat materjali sotsiaalmeedias. Seda kinnitab ka esikoha vääriliseks osutunud projekti edu.

Kahetsusväärselt viimasteks jäid ideed, mis olid suunatud kitsale ringile, ei kõnetanud kogukonda ning mille tutvustamine oli sisuliselt olematu.

Lähtudes kogemustest, mida oleme korjanud kaasava eelarve protsessist, on kolm soovitust tulevaste aastate kaasava eelarve projektide edukaks esitamiseks.

1. Mõtle hoolikalt läbi idee, mis võiks kogukonda laiemalt kõnetada (mitte vaid ühte küla, tänavat või isikuteringi).

2. Tee endale selgeks projekti plussid ja miinused ning võimalikud kulud ja projekti teostatavus.

3. Ole valmis oma ideed promoma ja reklaamima seda aktiivselt ka kogukonnas, sealhulgas tele- või raadiosaates, ajalehes, sotsiaalmeedias, nii iseseisvalt kui ka koostöös vallaga.

Kommentaar

Idee esitajad Signe Kõiv, Mairi Saar, Lea Kirotar, Liia Ringo

„Meil on väga hea meel, et madalseikluspargi idee sai viimsilastelt nii sooja vastuvõtu. Täname kõiki toetuse eest! Soovime, et lastel oleks Viimsis rohkem võimalusi aktiivseteks tegevusteks värskes õhus. Madalseiklusrajal turnimine on lõbus, see treenib üheaegselt koordinatsiooni, jõudu, tasakaalutunnetust ja ajutööd. Viimsi kooli hoovil aitab madalseiklusrada 1300 lapse õuevahetunnid ja kehalise kasvatuse tunnid põnevamaks muuta. Haabneeme ranna sanglepikus saavad kõik valla lapsed imelise merevaate taustal oma osavust proovile panna, kindlasti hakkame nägema seal turnimas ka täiskasvanuid. 

Madalseiklusrajad on kõigile tasuta kasutamiseks. Ehk kasvab siit välja uus rahvussport ja „Viimsi Välek“ tiitel kõige nobedamatele raja läbijatele!“

Hääletuse tulemused leiad siit.

Avafoto on illustratiivne. Foto: Pixabay