Kuidas pakkuda kodusoojust ja armastust lapsele, kes ei tule su perre bioloogilisel teel? Reedel, 11. juunil kell 15 on Viimsi raamatukogus võimalus hooldusperedega silmast-silma vestelda ning nende kogemusest õppida. Võib-olla avanevad sellest vestlusest kellegi jaoks samuti uued uksed.

Elav raamatukogu sarnaneb tavalise raamatukoguga – selles on raamatute kataloog, raamatukoguhoidjad ning raamatud. Ainult et paberkandjate asemel saavad huvilised tutvuda elavate raamatutega, kelleks on hoolduspere vanemad ja asendushoolduse valdkonna spetsialistid. 

Raamatukogus ei ole näitlejaid – kõik raamatud on tõelised ning iga elav raamat räägib lugejaile oma isiklikust kogemusest. Elavas raamatukogus saab lugeda nii eesti kui ka vene keeles.

Ürituse avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Eestis on palju hoolivaid peresid, kes on avanud oma südame ja koduukse lastele, kes mingil põhjusel ei saa kasvada oma sünniperes. Vaatamata paljude hooldusperede olemasolule leiame end jätkuvalt olukorrast, kus pere ootavaid lapsi on kordades rohkem. Soovime julgustada inimesi mõtlema võimalusele hakata hoolduspereks ning pakkuma kodusoojust ja armastust lapsele, kes seda nii väga vajab,“ ütleb ta.

Huvilistel on üritusel võimalik saada otse allikast infot ja uusi teadmisi järgnevatel teemadel:

  • Kes on hoolduspere ja kes on peret ootavad lapsed?
  • Kuidas toimub hoolduspereks ettevalmistumine?
  • Kuidas toimub kohtumine lapsega ning kulgeb pere ja lapse ühine teekond?
  • Kuidas hooldusperesid toetatakse?

Lisainfot kampaania „Laps on pereootel“ kohta leiab veebilehel hoolduspere.ee.