Detsembri lõpus said kasutusloa Haabneeme kooli moodulõppeklassid, mis leevendavad oluliselt kooli ruumikitsikust. Kooli võimla ja Randvere tee vahelisele haljasalale paigaldatud moodulites on kolm täismõõdus õppeklassi, üks väiksem ruum hariduslike erivajadustega noortele, kaks garderoobi ja tualetid.

Moodulõppeklasside paigaldus koos siseviimistlusega kestis kokku ligi kaks kuud ning nüüd on Haabneeme koolil kasutada täiendavalt 255 ruutmeetrit kooliruume 75 uue õppimiskohaga.

Haabneeme kooli direktori Vivika Kupperi sõnul on moodulite valmimine neile oluliseks leevenduseks. „Kui seni oleme ruumipuudusel pidanud tegema ümberkorraldusi vanema kooliastme õppetöös, siis moodulite valmimisega olukord paraneb. Moodulite planeerimisel sai koolipere kaasa rääkida ning lõpptulemus on üsna sarnane sellele, mida algselt soovisime,“ lausus Kupper.

Koolilapsed sisenevad uutesse õppeklassidesse võimla kaudu ja selleks rajati koolihoonele täiendav väljapääs. Moodulklassid on sisustatud nagu tavalised kooliruumid ning sees viibides on erinevust ülejäänud hoonest raske märgatagi. Uued klassid on valgusküllased, hea ventilatsiooniga ning kolmekordsete klaasidega aknad summutavad ka Randvere tee autoliikluse müra.

Vald sõlmis moodulid rentinud ja paigaldanud ettevõttega Cramo kaheaastase kasutuslepingu, misjärel hinnatakse Haabneeme kooli lisaklasside vajadus uuesti üle.

Haabneeme kooli õpilaste arv on pidevalt kasvanud ning ruumiprobleem on kooli juba mitu aastat vaevanud. Koolil on väga hea maine ning siia soovitakse üha enam õppima tulla.