Viimsi Kaubahoovi ehitusmaterjalide poe juhataja Hindrek Haarde kinnitas, et otsus pood sulgeda tuli pärast rasket ja põhjalikku kaalumist. „Kauplus sulgub 30. novembri õhtul, kuid selle ajani töötame tavapäraselt,“ sõnas ta.

Põhjuseid poe sulgemiseks on mitmeid – osad on seotud viimaste keeruliste aastatega, osad prognoosidega tuleviku suhtes. Kuid kokkuvõtvalt saab öelda, et lähitulevikus ületavad kulud tulusid sedavõrd, et jätkamine pole mõistlik. „Kõrged energiahinnad, vähenev ostujõud ja kasvavad laenuintressid mõjutavad meid kõiki ning ilmselt on lisaks ehitusmaterjalide müüjatele rasked ajad ees ka paljudel teistel mitteesmatarbekaupu müüvatel või teenuseid osutavatel ettevõtetel,“ tõdes Haarde. Inimesed maksavad rohkem toidukaupade, kütte ja elektri eest ning paljud ka senisest suuremat laenumakset – ilmselgelt tuleb millestki loobuda.  Tegelik tarbimine on juba vähenemas, sest kaubanduse käibe kasv jääb inflatsioonile alla.  „Lisaks lähevad kaupluse- ja laoruumid, milles töötame, tulevikus uue omaniku soovide kohaselt ümberehitamisele, seega peaksime mingil hetkel kaubandustegevuse igal juhul katkestama,“ lisas Hindrek Haarde.

Poe sulgemisega kaasneb ka lõpumüük, kuhu kõik on oodatud!

Mis nendes ruumides edasi toimub, ei oska Haarde öelda. „Aastaid olime Viimsi Kaubanduskeskusega selle kinnistu kaasomanikud, kuid eelmisest aastast on Viimsi Kaubanduskeskus kinnistu ainuomanik ning meie üks üürnikest,“ selgitas Haarde. Tema sõnul kavatseb Viimsi Kaubanduskeskus vana hoone asemele uue ja kaasaegse ehitamist.

Poe sulgemine toob kaasa ka lõpumüügi. See saab olema järkjärguline, kuid juba täna on paljud kaubad lõpumüügiks alla hinnatud ning neid lisandub iga päev. Praegu on hea aeg mõelda läbi ka muidu kevadesse jäävad ostud, sest aiatööriistu, kastmistarvikuid, puitmaterjali jmt nii hea hinnaga siis vist enam ei leia. „Esimeses järjekorra müüme tühjaks üldehitusmaterjalid, ehitusmetalli ja soojustusmaterjalid. Samas me siiski veel ka täiendame oma kaubavarusid, sest kaupluse sulgemiseni on veel mitu nädalat,“ ütles Haarde. Esimeste libedatega tasub ikka tulla graniitliiva ostma ja jõulutuled on juba täna riiulitel olemas.

„Kõigile oma headele klientidele tahame öelda suur aitäh, et olite koos meiega! Meie kollektiiv on olnud kui pere ja meie kliendid kui meie sõbrad. Väga paljudega oleme kõrvuti käinud kõik need 30 aastat, mil oleme tegutsenud, ja väga palju toredaid kliente on ka igal aastal lisandunud. Veel kord – suur aitäh teile!“ võttis Haarde teema kokku.

KOMMENTAAR

Viimsi Kaubanduskeskus OÜ poolt kommenteeris Kristjen Sild: „Meie plaan on tulevikus olemasolevat hoonet rekonstrueerida ja samas teha ka projekteerimistingimuste alusel juurdeehitust. Kuna hetkel on käimas alles projekteerimistingimuste menetlus, siis täna konkreetsete kuupäevade osas, millal tööd pihta hakkavad, midagi öelda ei saa. Kaubanduskeskuse osa ei ole plaanis tulevikus ka võimalike ehitustööde käigus sulgeda. Ehitusmaterjalide poe sulgemine on üsna värske teema ja seetõttu antud pinnale uue üürniku otsingud alles käivad.“