Karateklubi Tengu osales 23.–25. augustil Dublinis, Iirimaal Japan Karate Shoto Federation maailmameistrivõistlustel (The 5th JKS Karate-do International Cup & International Para Cup 2019).

Võistlusest võttis osa 30 riiki ning 81 kategoorias osales kokku 1013 võistlejat. Eestit esindas seekord neljaliikmeline JKS Estonia delegatsioon – võistlejatena Kaido Rätsepp, Eha Rikberg ja Marit Kasemets ning kohtunikuna Tiina Pajuste.

Eha Rikberg võitis naiste katas N40 teise koha ning naiste kumites N40 viienda koha. Meeste kumites M40 võitis viienda koha Kaido Rätsepp.

Lisaks võistlusele toimus ka seminar JKS peainstruktor Masao Kagawa sensei 9. dan juhtimisel. Seal nähti ja kogeti karated kõige kõrgemal tasemel.

Kõik osalejad andsid endast parima ja tulid koju taas ühe kogemuse võrra rikkamana.
Parima tulemuse tegi Jaapan, saavutades 16 kuldmedalit, 5 hõbedat ja 2 pronksi. Teiseks jäi Inglismaa 15 kuld-, 8 hõbe- ja 5 pronksmedaliga. Kolmanda koha teenis Šotimaa 8 kuld-, 7 hõbe- ja 16 pronksmedaliga. Koos Argentiinaga jäi Eesti medalistatistikas 21. kohale.

Järgmine JKS International Cup toimub 2021. aastal Brasiilias.