Igapäevane jooksu- või kõnniring on muutunud pisut üksluiseks? Sa ei käigi veel õuetreeningutel? Mõlemal juhul võid proovida uut nutitreeningut Terve Viimsi Run&Fit, sest see toob treeningutesse vaheldust või aitab regulaarse sportimisega algust teha.

Terve Viimsi Run&Fit nutitreening ühendab aeroobse treeningu ja harjutused oma keharaskusega. Treeningu raames saad koos nutiseadmega läbida endale sobiva kiirusega 3-, 5-, 7- või 10-kilomeetrise teekonna. Treeningu aja ja koha suhtes saad ise otsustada – alustada võib nii koduukselt kui ka terviseraja veerelt. See ei ole aga lihtsalt teekond punktist A punkti B, sest iga 500 meetri järel tuleb sooritada erinevaid harjutusi – need näitab nutiseadme vahendusel ette MyFitnessi personaaltreener Kadri. Harjutused on mõeldud erinevate lihasgruppide treenimiseks, näiteks kükid, väljaasted, kätekõverdused. Eesmärk on muuta tavapärane käimis- või jooksutreening veelgi efektiivsemaks ja vaheldusrikkamaks ning treenida nii vastupidavust kui ka jõudu.

Kuidas treenida?

Treeningul osalemiseks tuleb nutiseadmesse laadida mänguplatvorm Loquize, mille saab tasuta rakenduste e-poest. Jälgi, et telefonil oleks sisselülitatud GPS ja videote vaatamiseks vajalik  andmesidepakett. Kui väljas sajab, siis varja niiskuskartlikku seadet vastava ümbrise või kilekotiga

Enne trenni minemist veendu, et nutiseadmel on sisselülitatud GPS funktsioon ning asukoht on tuvastatav, et treeningvideod iga 500 meetri järel probleemideta avaneksid. Kui valitud distants on läbitud, annab rakendus sellest teada. (Eraldi teise rakenduse või seadme kasutamist distantsi ei ole vaja kasutada.)

Pealehakkamiseks tuleb vajutada nupule „Alusta“, sisestada oma nimi ja meeskonna nimi (mõlemad võivad olla samad), misjärel saabki hakata liikuma.

Treeningvideo ekraanile ilmudes tuleb käivitamiseks sellele klõpsata. Kui video on lõppenud, vajuta OK ning jätka teekonda, kuni avaneb järgmine video.

NB! Soovitatav on telefoni ekraan ning rakendus hoida kogu treeningu vältel avatuna, et distantsi mõõtmine oleks võimalikult täpne!

Tutvu täpsemate juhistega siin: https://www.viimsivald.ee/viimsinutitreening

Treeni üksi või seltskonnas

Terve Viimsi Run&Fit nutitreeningud on avatud kõigile huvilistele ning tasuta kasutatavad 31. oktoobrini. Nutitreeningule võib minna nii üksi kui ka koos pere või sõpradega. Arvestada tuleks kindlasti turvalisusega, mistõttu on soovitav kasutada terviseradu ning pimedal ajal kanda helkureid. Samuti peaks jälgima, et harjutusi sooritades kellelegi ette ega alla ei jääks.

Võid kõiki distantse läbida perioodi jooksul nii mitmel korral, kui jaksu on. Ole mõistlik ja ära üle pinguta! Pane tähele, et kui oled ühte distantsi juba kasutanud, siis järgmisel korral lisa enda kasutaja nimele järjekorra number. Näiteks Paul Vägimees_1, järgmisel korral Paul Vägimees_2 jne. 

Nutitreeningperioodi lõppedes teeme kokkuvõtted ning loosime osalejate vahel välja erinevaid meeneid, mille on välja pannud Viimsi vallavalitsus ja SA Eesti Terviserajad. 

Mõnusat treenimist!

Miks lisaks jooksmisele või kõndimisele oma keharaskusega harjutusi teha?

Harjutused aitavad parandada tasakaalu, kehatunnetust ja -kontrolli.

tugevdavad lihaseid, liigeseid ja parandavad rühti.

Aitavad vältida vigastusi.

Lihtne keharaskusega treening parandab üldist tervise seisukorda. Võtmesõna on seejuures järjepidevus!