Kui oled beebiootel, siis on väga tähtis olla füüsiliselt aktiivne. Sobiv harrastus sel ajal on näiteks rasedate jooga. Viimsi huvikeskuses toimivad rasedate jooga tunnid laupäeviti kell 14–15.

Rasedate joogatundi on oodatud kõik beebiootel naised, aga ka kõik naised, kes alles plaanivad rasestuda, et kiirendada rasestumist. Rasedate jooga aitab rasedust paremini nautida ja keha selles protsessis toetada. Tunnis pöörame tähelepanu kehas tekkivate pingete vabastamisele ja valmistame keha ette sünnituseks. 

Tund algab keha soojendamisega ja lülisamba painduvuse parandamisega, sellele järgnevad rasedust toetavad joogaasendid, vastupidavusseeria ning igasse tundi kuuluvad ka vaagnapõhjalihaste harjutused ning lõõgastav lühike lõpumeditatsioon. Tähelepanu saavad hingamine ja lõdvestumine ning hirmudest lahti laskmine.

Rasedate joogatundi juhendab kahe lapse ema Evelin Märtson-Nava, kes on joogaõpetajana tegutsenud üle kümne aasta, millest rasedate jooga tunde on juhendanud üle kolme aasta. 

Evelin on terve elu olnud seotud spordiga, kuid jooga võitis ta südame juba varajases teismelise eas, mis suunaski Evelini õppima kehakultuuri, rekreatsiooni korraldust ning hiljem maailma vanimasse jooga kooli, Santa Cruz Yoga Institute, Mumbais. Tänu sellele veetis Evelin kuus talve Indias end täiendades. Ta hakkas rasedate jooga vastu suuremat huvi tundma peale oma esimese lapse sündi, kus tundis kuidas jooga aitab sünnitusele tohutult kaasa, aidates leevendada valusid ning kiirendades sünniteede avamist ning omades suuremat kontrolli ja usaldust kogu sünniprotsessi juures. 

Tänu sellele avastas Evelin, et sünnitus ei peagi olema hirmus ja valus kogemus. Sellest sündis otsus täiendada end spetsiaalselt rasedate joogatundide juhendajaks. Pärast seda hakkas ta  tunde läbi viima ning on tundnud suurt rõõmu sellest, kui paljusid rasedate jooga on aidanud. 

Rohkem informatsiooni ning tundi registreerimine: evelin.martsonnava@gmail.com või tel 513 6767.

Foto: Pixabay