Liikumiskoosolek on parim koosolekuviis

ÜLESKUTSE: Sellist viisi koosolekuid rakendas ka Steve Jobs, kes on öelnud, et tema parimad mõtted sündisidki just nimelt ringi liikudes.

Tänapäeval kulutab inimene istumisele keskmiselt rohkem aega kui magamisele. Istumine on meie jaoks niivõrd tavaline, et me isegi ei pane tähele, kui suure osa ajast me istudes veedame. Kuna näeme, et ka teised teevad seda, ei tule pähegi, et see võib olla probleem. Tänapäeval peetakse vähest liikumist neljandaks riskifaktoriks suremuse põhjuste seas maailmas.

Ühe hea viisina end päevas rohkem liigutada ning jalgadele tööd anda on korraldada koosolekuid vabas õhus. Selle asemel, et pidada koosolekut kohvitassi taga või kunstvalgusega nõupidamisteruumis, kutsu inimesi jalutuskoosolekule. Viimsis on mitmeid terviseradasid, kus puude energia on palju ergutavam kui kontoris seinte vahel viibimine. Mõjutab seda kas loodus või liikumine, kuid kindlasti üllatud, kuidas mõtted käima lähevad ning niimoodi genereerid sa oma elus palju uusi ideid. Kõndimine parandab loovat mõtlemist keskmiselt 60%.

Töönädala lõpus imestad, kui palju tegelikult nädala jooksul värskes õhus jalutuskoosolekul kilomeetreid maha kõndisid. Tervise eest hoolitsemine ning kohustuste täitmine ei pea toimuma nii, et ühte saab teha teise arvelt.
Sellist viisi koosolekuid rakendas ka Steve Jobs, kes on öelnud, et tema parimad mõtted sündisidki just nimelt ringi liikudes.
Viimsi vallavalitsuse spordi- ja rahvatervise peaspetsialist Kaie Mamontov on sellist koosolekumeetodit juba töökaaslastega koos katsetanud ning on positiivselt üllatunud selle mõjus. „Hommikune liikumiskoosolek on andnud energiat ja värskust kogu ülejäänud päevaks,“ selgitab Mamontov.