Hiljuti kehtestas valitsus teadlaste ettepanekuid arvestades ja kõiki asjaolusid kaaludes üle Eesti täiendavad reeglid, et piirata Covid-19 viiruse levikut.

Põhjuseks see, et viimastel nädalatel on nii koroonaviirusega nakatunud kui ka hospitaliseeritud inimeste arv kiiresti kasvanud. Arstiabi kättesaadavus on Eestis juba vähenenud ja haiglate koormus läheneb kriitilisele piirile. Piirangutega soovitakse tagada haiglate võimekus võtta vastu uusi haigeid ning jätkata plaanilist ravi. Peame reeglitest kinni, et vältida raskeid haigusjuhtumeid. Selleks:

  • Püsime kodus. Enamik nakatumisi toimuvad tööl, koolis või mõnes avalikus ruumis. 
  • Suhtleme turvaliselt. Viirus ei levi, kui suhtleme veebis ja telefonitsi.
  • Kanname avalikes kohtades maski.
  • Hoiame kokkuleppeid. Iga asutus ja sõpruskond saab kokku leppida, kuidas omalt poolt ohutust tagada.
  • Kasutame võimalust, kui meid vaktsineerima kutsutakse. Kõik Eesti kasutatavad vaktsiinid võtavad ära hirmu raskelt haigestumise ja haiglasse sattumise ees.

Kust leida lisainfot?

Kui tekib küsimusi Covid-19 teemal, siis erinevatel veebilehtedel on hulgaliselt materjale, mis aitavad nendele vastuseid leida. Kriis.ee veebilehel on üleval kõik kehtivad piirangud, samuti soovitused kriisis hakkamasaamiseks jm. Terviseamet.ee veebist leiate juhised, kuidas toime tulla viirusega nakatumisel, mida peavad tegema lähikontaktsed, mida tähendab eneseisolatsioon jne. Vaktsineerimisega seotud infot leiate kõige kiiremini vaktsineeri.ee/covid19 lehelt. 

Haridustöötajatele suunatud tugiliin

Koroonakriis on õpetajatele olnud katsumusrohke ning haridustöötajate läbipõlemise risk on märgatavalt tõusnud. Haridus- ja teadusministeerium koostöös haridus- ja noorteameti Rajaleidjakeskuste ja Eesti koolipsühholoogide ühinguga otsustas avada haridustöötajatele suunatud tugiliini, kus kõnedele vastavad koolipsühholoogi kutsetunnistusega kogemustega psühholoogid. Tugiliin on kättesaadav igal tööpäeval kell 12‒20 telefoninumbril 735 0750.