Nagu eestlastele kombeks, toimub traditsiooniliselt ka Viimsi vabaõhumuuseumis 23. juunil ehk jaanilaupäeval suur jaanituli. Üritus kutsub kokku ennekõike kohalikud elanikud, et tähistada aasta valgeimat õhtut suure peoga. Loomulikult on Viimsi jaanitulele oodatud kõik külalised üle Eesti, sest on ju üle aastate võimalik ilma piiranguteta taas pidu pidada ja üksteisega aktiivselt suhelda.

Viimsi vabaõhumuuseumis toimuvad jaaniõhtul põnevad ja traditsioonilised jaanimängud, mida viib läbi õhtujuht Erkki Sarapuu. Süüdatakse suur jaanilõke, mida saab maalilise vaatega mere kaldal nautida kogu perega. Kell 19–20 on avatud rehielamu ja teised muuseumi hooned. Külalisi tervitavad ka vabaõhumuuseumi lambad ja talled, sealjuures sel aastal sündinud viis väikest talle. Muuseumi perenaine teeb vahemikus kell 19–20 tallede juures ka pika ja sisuka ülevaate nende elust-olust ning toimetustest.

Kui ilmataat vähegi lubab, süüdatakse peol ka uhke lõke. Foto: Jekaterina Alipova

Külalistena on kohal ka Tamme Ratsutalu miniloomaaed, kitsed, ponid ja hobune. Loomi saab toita, nendega suhelda ja muidugi ponide ja hobuse seljas ratsutada. Lastele pakub kohapeal lusti veel ka õhupallimeister, kes teeb õhupallidest huvitavaid kujundeid ja loomi. Suu teeb kõigil magusaks Mati jäätisebussis pakutav kohev masinajäätis. Peol pakuvad parimaid jaanisööke ja jooke Burger Kitchen, My Shashlik, Havaii Davai ja Krügeri suvekohvik.

Laval on meie parimad artistid. Sel aastal Eestit väga edukalt Eurovisioonil esindanud Stefan bändiga ja alati jaaniõhtule sobiv Väikeste Lõõtspillide Ühing koos nende esisolisti Marko Matverega.

Jaanipeole tulevad kohale ka loomad. Foto: Jekaterina Alipova

VIIMSI JAANITULE AJAKAVA

Kell 19:00 Avatakse väravad
Kell 19:30 Rahvatantsurühm Valla-alune ja kapell Viimsi
Kell 20:00 Jaanitule süütamine
Kell 20:20 Marko Matvere ja Väikeste Lõõtspillide Ühing
Kell 21:00 Jaanimängud ja õhtujuhi tegevused
Kell 21:30 Marko Matvere ja Väikeste Lõõtspillide Ühing
Kell 22:10 Jaanimängud ja õhtujuhi tegevused
Kell 22:40 Stefan bändiga
Kell 00:00 Peo lõpp

Vaata lisa Facebookist!