Viimsi vald tunnustas 11. mail silmapaistvaid inimesi ja organisatsioone erinevate autasudega. Muuhulgas nimetati kaks aukodanikku.

Viimsi valla aukodaniku nimetus omistati tänavu auväärsetele spordimeestele: Endel Kiisale ja Jaak Salumetsale.

Endel Kiisa on Eestile palju au ja kuulsust motospordigeneratsiooni eestvedaja ja 20. sajandi Eesti parim mootorrattasportlane. Ta on legendaarne sportlane, kes saavutas kõrgeid kohti nii tollase Nõukogude Liidu tiitlivõistlustel kui ka rahvusvahelisel tasemel. Alates 2020. aastast kannab Eesti parima mootorrattasportlase rändkarikas just tema nime ning möödunud aastal valiti Endel Kiisa esimesena Eesti Mootorisportlaste Kuulsuste Koja liikmeks.

Jaak Salumets on Eesti korvpalli suurkuju, spordivaldkonna visionäär ja väsimatu edendaja. Ta on olnud silmapaistev sportlane, Euroopa juunioride meistrivõistluste kuldmedali omanik ja Euroopa meistrivõistluste pronks- ja universiaadi hõbemedali omanik, samuti hinnatud treener. Just tema oli peatreener Eesti riigi jaoks murrangulisel ajajärgul, mil Tallinna Kalevi korvpallimeeskond saavutas uskumatu võidu – NSVL-i meistritiitli. Lisaks on Jaak Salumets aastakümnete jooksul olnud mitmes olulises ametis ja rollis nii riigi kui ka kohalikul tasandil.

Foto: Peep Kirbits