Igal laupäeval Viimsi vabaõhumuuseumis toimuv taluturg on kohalike seas väga populaarne, sest turul pakutakse kvaliteetset kodumaist kaupa. Kevadel on valik senisest veelgi laiem ning lisaks on plaanis mitmeid vahvaid üllatusi.

Kevade saabumisega muutub meie turu kaubavalik aina värskemaks. Toredat täiendust on nii enda toidulauale kui ka silmailuks. Lettidelt leiab näiteks vahtra- ja kasemahla, rohelist sibulat, karulauku, kohalikku kurki ja isegi rabarberit. Annemäe aiand on viimastel kordadel kaasa võtnud esimesed kevadõied – võõrasemad. Neid värvikirevaid lilli võib juba julgelt õue istutada, sest nad taluvad hästi kevadisi külmasid ning pakuvad aias või rõdul silmailu.

Kes meie turul kauplevad?

Kai Valdmanni pakub taluturul oma küpsetatud leiba.

Meie turul kaupleb igal laupäeval üle paarikümne müüja ja kõik nad tulevad Eestimaa eri paigust. Näiteks Mägra talu sõidab turupäeval kohale pea 200 km kauguselt Ikla piiri lähedalt ning Pärna talu tuleb oma kaubaga Viimsisse Tartu lähistelt. Et müüjate kohta rohkem teada saada, palusime neil endast pisut kirjutada. Seekord toome teieni Kai koduleivad perenaise Kai Valdmanni mõtted, kes sõidab Viimsisse Kuusalu lähedalt Kupu külast. „Olen leivaküpsetamisega tegelenud ligemale 15 aastat ning Viimsi taluturul käinud kauplemas alates turu avamise ajast. Küpsetan ja müün erinevaid leibasid – tavaline rukkileib, seemneleib, küüslauguleib, köömneleib, puuviljaleib, paleo leib ja suhkruvaba leib,“ tutvustab ta. „Kõige populaarsem on klassikaline rukkileib, kuid aina rohkem eelistatakse suhkruvaba leiba. Jõulude ajal on vaieldamatu hitt jõululeib. Aeg-ajalt müün ka karulauguvõid ja karulaugupestot ning soovitan klientidel neid kindlasti proovida, kuna just leiva peal maitsevad need väga hästi.“

Kaile meeldib Viimsi taluturul käia, sest nii kliendid kui ka teised kauplejad on toredad. Lisaks on Viimsisse Kuusalust suhteliselt mugav tulla. Samuti hindab ta seda, et korraldatakse erinevaid üritusi, mis alati rohkem inimesi turule toovad. Teiste kauplejate toodetest meeldivad talle Pepe Kala kalatooted ning Pärnumaal Valli kasvatatud köögiviljad ja valmistatud hoidised. „Soovitan kõigil proovida!“ ütleb ta.

Leidub muudki tegevust

Sel aastal sündinud tallekesed on tõelised südametemurdjad.

Lisaks kaubavarude täiendamisele leiab vabaõhumuuseumis ka muud tegemist. Kui turul ring peale tehtud, soovitame külastada Viimsi vabaõhumuuseumi, kus on palju uudistada.

Kevade saabumisega sündisid muuseumi lambal Ebel kaksikud, kes on tõelised südametemurdjad ja kelle tegemisi vaadates saab argimured vähemalt korraks unustada. Eriti suurt rõõmu pakub tallekeste imetlemine lastele.

7. mail pühendame turupäeva emadele

Traditsiooniliselt tähistatakse emadepäeva maikuu teisel pühapäeval, tänavu seega 8. mail. Sellele eelnev laupäevane turupäev on hea võimalus soetada emale kook, lilled või miks mitte värsket kala, mida õhtusöögil emale serveerida.

Kindlasti soovitame vaadata taluturu Facebooki lehte, kus on käimas emadepäeva loos, millega ühel õnnelikul avaneb võimalus võita suur ja rikkalik korv, mis on täidetud meie armsate kauplejate erinevate toodetega.

Muuseum korraldab emadepäeva puhul ka kaks minikontserti. Laupäeval, 7. mail kell 10.30 esinevad ansambel Pirita ja Priit Laatre (lõõtspill). Pühapäeval, 8. mail kell 18 rändame Viimsi vabaõhumuuseumis koos šamaan Otisiriga ja Villu Veskiga maagilistele helirännakutele. Laseme helidel paitada oma keha ja vaimu, joome sooja teed ning naudime lummavat merevaadet.

Pühapäeval, 8. mail toimuval minikontserdil viivad helirännakutele Otisir ja Villu Veski.

Fotod: Mairit Meite ja Viimsi Vabaõhumuuseum

Avafoto: Viimsi taluturg toimub aastaringselt Viimsi vabaõhumuuseumi turuplatsil laupäeviti kell 10–14.