Suvi on avastamiste ja uute sõpruste aeg – üks tore laager on iga suve oluline ja meeldejääv osa. 

Koroonapiirangud on leevenemas ning aeg on hakata suveplaane tegema. Paljud lapsevanemad on pidanud taaskord mitu kuud lastega kodus veetma, oma puhkusepäevad välja võtma või žongleerima õpetaja-koka-koristaja-lapsehoidja-logistiku ametite vahel. On näha, et lapsed on veel suuremas suhtlusnäljas kui eelmisel aastal ja vajavad väga sotsiaalset kontakti eakaaslastega, tahavad kodust välja ning otsivad uusi arendavaid seiklusi. Usume, et kõik osapooled on ära teeninud ühe värskendava puhkuse arendava ja toreda linnalaagri näol.

Mida pakub Väike Päike

Lasteaed Väike Päike Viimsis ootab lapsi vanuses 6–10 aastat erinevate teemadega laagritesse. Teemadering on niivõrd lai, et peaks leiduma midagi kõigile. Viimsis toimuvad spordi-, robootika-, kokandus-, superstaari- ja seikluslaager. Kesklinnas toimub ka rahvusvaheline ingliskeelne laager Creativity and Robotics, kuhu on samuti oodatud kõik lapsed, kes soovivad end inglise keeles proovile panna. Igal aastal on populaarne olnud Soosepa Salaseltsi laager, kus läbi detektiivitemaatika avastatakse erinevaid põnevaid kohti Soosepa külas ja selle ümber. Käiakse rabas, korraldatakse aardejahti, tutvutakse looduse ja üksteisega. Laager toimub suure huvi tõttu lausa kaks korda suve jooksul. 

Mida laagris tehakse

Iga laagripäeva jooksul tehakse üks pikem väljasõit lähemale või kaugemale. Avastatakse nii Viimsit kui ka Tallinna vanalinna, külastatakse muuseume, kino, matkatakse metsas või rannas ning kutsutakse põnevaid külalisi laagri peakorterisse esinema või töötubasid läbi viima. Hinna sees on soe lõunasöök, õhtuoode, kõik vajalikud materjalid, mänguline õppetegevus ja väljasõidud. Lastele võimaldatakse nii vaba mängimise ja puhkamise aega kui ka arendavat ajaviidet ja palju uusi teadmisi. 

Leon (8) käis eelmisel suvel Soosepa Salaseltsi laagris ja plaanib sel aastal kindlasti uuesti minna: „Kõige lahedam oli, et sain uue sõbra, keda suvel isegi Saaremaal nägin. Ja see, et sai nii palju looduses käia, ehitasime onni ja pidasime piknikku. Vanalinnas oli äge aardejaht. Tahaks juba uuesti suve!”  

Väikese Päikese linnalaagrite teemad ja ajakava on sel aastal mitmekülgsemad kui kunagi varem. Laagrid toimuvad nagu ikka E–R k 9–17 nii Tallinnas (kesklinnas ja Mustamäel), Harjumaal (Laagris, Peetris ja Viimsis) kui ka Tartus ning pakuvad lapsele põnevat avastamisrõõmu, uusi sõprussuhteid ja palju arendavaid tegevusi. Kuna Väikese Päikese fookusteemad on seotud digiõppe ja robootikaga on umbes neljandik pakutavatest laagritest seotud tehnika ja robootikaõppega. Teist aastat järjest korraldatakse ka lahedat metsalaagrit Pääsküla rabas ja Harku metsas, kus laagripäeva jooksul kordagi metsakeskkonnast välja ei tulda: õpitakse tundma loodust, ehitatakse onni, valmistatakse lõkkel süüa ja tehakse palju muud põnevat. 

Miks laager tore on

Natalja, kelle poeg osales eelmisel suvel robootika- ja nutilaagris, selgitab: „Linnalaager on hea ja mugav lahendus lapsevanemale, kes ei saa tervet suve lapsega kodus olla või last pikaks ajaks vanavanemate juurde saata. Laager pakub koolivaheajal vaheldust ja põnevat ajaviidet, et lapsel oleks vanema töö ajal tegevust. Suureks plussiks on minu jaoks see, et laager toimub kodu lähedal. Laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest tegevustest. Ühe nädala sisse mahtus tervelt kuu jagu väljasõite, muuseumi- ja kinokülastusi, töötubasid ja palju muud. Ise ju ei käiks lapsega nii palju ja nii tihti erinevates kohtades. Laagris õpib laps mängulises keskkonnas iga päev midagi uut ja huvitavat huvipakkuvas valdkonnas, arendab iseseisvust ja sotsiaalseid oskusi.“

Linnalaager annab lapsele juurde julgust, iseseisvust ja pealehakkamist, arendab koostöö- ja suhtlusoskust ning loovust, mida läheb vaja igas vanuses ja igal elualal. 

Väikese Päikese linnalaagritesse on oodatud kõik 6–10-aastased poisid ja tüdrukud, eelnev kogemus valitud valdkonnas ei ole üldse kohustuslik. Kui avastad alles nüüd, et sooviksid spordi, kokanduse, muusika, kunsti, metsas matkamise või hoopis detektiivitööga lähemalt tuttavaks saada, oled kindla peale oodatud! Lisainfot kõikide Väikese Päikese linnalaagrite kohta vaata plakatilt või kodulehelt.