Naissaar on koht, mida võib avastada lõputult. Selleks, et see avastamine oleks veel lõbusam, korraldab Rannarahva muuseum selle aasta Rannarahva festivali just seal. Tänavu on festivali olulisteks teemadeks saarel matkamine, ajaloo esitamine erinevates vormides ja muidugi meeleolukad kontserdid õhtu lõpetamiseks.

Festival algab 10. juulil kell 15 Naissaare sadamas. Sadamaalal saab kogu festivali ajal mõnusalt süüa-juua. Sinna jõudmiseks tuleb heita pilk Sunlinesi või reislaeva Monica kodulehtedele, kust saab osta endale sobiva laevapileti.

Esimene suurem ettevõtmine on kogupere orienteerumisvõistlus, mille käigus tuleb saarel erinevates kohtades üles leida ja läbida kontrollpunktid, kus ootavad erinevad ülesanded. Paaritunnise orienteerumise lõpus saavad erinevates kategooriates võistlejad auhinnad.

Edasi pöördub aeg üle saja aasta tagasi, kui Naissaarel moodustati maailma esimene anarhistlik riigikene. Kohal on tolleaegsed madrused ja soldatid, kes revolutsioonide segaduses veidi rahutuks on muutunud. Oodata on relvastatud kokkupõrget, kus kõlavad püssipaugud ja täriseb ehtne kuulipilduja Maxim.

Seejärel tuleme tagasi mõnusasse rahuaega ja kõik külastajad saavad oma merelauluoskused proovile panna Reet Linna juhtimisel. Laulge kaasa saarel!

Kui hääled ja meeled on soojaks köetud, hakkab ka jalg paratamatult tatsuma. Õhtu läheb edasi parima bändiga, kes mere äärde saab sobida – lavale tuleb ansambel Regatt!

Õhtu lõppeb kell 22 ning kes ei kavatse saarele jääda, see saab asuda laevaga koduteele.

Täpsem info: www.rannarahvamuuseum.ee.

Rannarahva Festival
Rannarahva Festival