6. mail avas Randvere päevakeskuse koordinaator Aime Salmistu koosviibimise, millel oli kaks eesmärki: emadepäeva tähistamine ja maikuu sünnipäevalaste õnnitlemine.

Näiteringi juhendaja Helle Tomingas tegi lühikokkuvõtte emadepäevast ja loeti ette Liina Vagula poolt koostatud tekste raamatust „Kirjad emale“, kus tekstid olid kirjutatud eri vanuses lapse ütlemiste põhjal. Oma kirjades soovis ta emale öelda seda, mis südames peidus oli.

Meeleolu lisasid kaunid lilled ja kirev laud.

Igaüks meenutab emadepäeval erilise soojuse ja tänutundega oma ema. Ema jääb lapse südamesse elu lõpuni oma tegemiste, armastuse, eneseohverduse ja hoolivusega.

Juubilaridest õnnitleti esimesena auväärses kõrges eas juubilari Luule-Maigo Järve, kellel täitus 90 eluaastat ja kes on meie päevakeskuse kõige eakam osaleja. 15 aastat tagasi, kui alustas Randvere päevakeskuses esimene huviring – kepikõnd –, oli Luule selle esimene liige. Ta on eriliselt vitaalne ja tegus, osaledes aktiivselt päevakeskuse tegemistes, omades ilumeelt ja kunstitunnetust. Tema kaasabil on kaunistatud Randvere päevakeskuse ruume tähtpäevadel kaunite kompositsioonidega.

Luule-Maigo Järv 90.

Helgi ja Aarne Lehtpuul täitusid kaks erilist tähtpäeva – mõlemal oli 80 aasta juubel ja 45 aastat kooselu. Nad võtavad aktiivselt osa päevakeskuste ringide tööst ja korraldatud üritustest-väljasõitudest. Helgi tantsib ja võimleb, Aarne mängib väga heal tasemel lauatennist. Aarne on elukutselt elektrik ja aitab alati elektriprobleeme lahendada. Maikuu sünnipäevalapsed olid veel Helgi Sard ja Taimi Viks.

Tublide Randvere kodundusringi liikmete poolt oli kaetud maitsev kohvilaud.

Muusikalist meelelahutust pakkus Viimsi kooli õpetaja Andrus Kalvet, mitmete kooride dirigent ja väga hinnatud muusik ning laulja. Andruse hoogsa muusika-laulu saatel tantsiti, lauldi kaasa ja meenutati noorusaegu. Üritust jäädvustas fotograaf Ruslan Dontsov.

Helgi ja Aarne Lehtpuu.

Alati, kui on koosviibimised, informeerib Aime Salmistu rahvast saabuvatest üritustest. Ta on koordinaatorina aktiivne reiside korraldaja, teatri- ja kontserdipiletite levitaja. Üritustele soovijaid on palju ja kohad saavad ruttu täis.

Aeg möödus ruttu ja kahju oli lahkuda. Suvelgi toimuvad reisid ja vabaõhuetendused. Sügisel algab töö päevakeskuses uue hooga ja täie koormusega. Loodame, et ilma koroonapandeemia ja häiriva sõjaolukorrata Ukrainas. Täitub ju Randvere päevakeskusel 15 tegevusaastat. Meie seeniorid on aktiivsed ja elame veel!

Sõnakunst Malle, Elina-Lehta ja Helle.

Helle Tomingas
sõnakunstiringi juhendaja

Fotod: Ruslan Dontsov

Avafoto: Väärikad ja nooruslikud juubilarid.