Tekst: Elise Carola Alajärv, Viimsi huvikeskuse turundusspetsialist

Viimsi huvikeskus võtab 22. oktoobril osa üleriigilisest rahvamajade päevast, kus sel aastal osaleb 103 rahvamaja. Päeva teemaks on keel, kultuur ja haridus. Eesmärk on tõsta fookusesse rahvamaja kui rahvusliku identiteedi hoidja ja elukestvat õppimist võimaldav institutsioon, et suurendada inimeste teadlikkust ja luua eeldused rahvamajade arenguks.

Päeva programm Viimsi huvikeskuses saab olema mitmekesine ning tegevusi leidub igale vanusele. Toimuvad põnevad, arendavad ja meelelahutuslikud töötoad ning esineb rahvamuusikaansambel Pirita. Kaasa löövad Viimsi raamatukogu, fotoklubi ja kunstikool ning päeva lõpetab Viimsi muusikakooli kontsert. Lisaks kõigele eelnevale pakub inimestele maitsvaid ampse hiljuti Foruse Spordiklubis avatud Karulaugu Pesto. Enamik töötube ja kontserte on tasuta! Tasulistesse töötubadesse on vajalik eelregistreerimine. Kohtume rahvamajade päeval, et veeta koos lõbusalt aega tantsides, lauldes ja tegeledes loovtegevustega!

Viimsi huvikeskus.Päevakava:
Kell 10.30–11.30 ökotund 1,5–3-aastastele
Ökotundi ootame mudilasi koos vanematega, et veeta koos mõnusalt aega mökerdades, meisterdades, mängides ja unistades.

Kell 11.30–12.30 Viimsi raamatukogu muinasjutuhommik
Viimsi raamatukogu maskott Vimpsik loeb muinasjutuhommikul lastele muinasjutte ja arutleb, kas ka päriselus on midagi muinasjutulist.

Kell 12–13.45 50+ jumestuse töötuba
Oled oodatud praktilise jumestuse töötuppa, kus modelliks oled sina ise. Õpime, mida kasutada ja kuidas küpse naise vanust 5–10 aastat vähemaks võluda. Töötoas käime läbi teemad: ilusa jumestuse tagab korralik näonaha hooldus ja seda eriti just vanusest 50+, valime jumestuskreemi, võtame fookusesse kulmud ja huuled, paneme silmad särama, jagame meigisoovitusi vastavalt sinu vajadustele. Kõik töövahendid on kohapeal olemas, vajad vaid aega iseenda jaoks. Töötuba viib läbi 10-aastase kogemusega Sirje Juudas – naine, kes kasutab meiki enda enesekindluse tõstmiseks, mitte teistele näitamiseks. Osalustasu 25 eurot. Registreerimine töötuppa: Sirje.juudas@gmail.com.

Kell 12–14 avatud fotonurk
Viimsi fotoklubi fotonurgas saab teha perepilte, tutvuda fototehnikaga ning klubi endaga.

Kell 12–14 Viimsi kunstikool
Viimsi kunstikool on kohal, et jäädvustada koos teie abiga päeva sündmusi.

Kell 12.45–14 esineb rahvamuusikaansambel Pirita ja tutvustab rahvapille

Kell 14–15 Viimsi Tantsuklubi vanade tantsude õpituba
Viimsi Tantsuklubi ootab igas vanuses tantsuhuvilisi, et koos tantsida vanaaegseid seltskonnatantse. Eelnev tantsuoskus pole oluline – igaüks teeb kaasa vastavalt oma oskustele ja võimetele. Tule üksi või koos sõbraga!

Kell 14–16 pop-up kaartide töötuba
Mariliis Ruttu ootab täiskasvanuid ja lapsi alates 8. eluaastast valmistama põnevas pop-upi tehnikas kaarte nii mitu, kui Sul ideid ja jaksu jagub… Tulevased tähtpäevad saavad igatahes ette valmistatud! Kõik vahendid on kohapeal olemas (kui sul on oma lemmikkäärid või oled vasakukäeline, siis võta need käärid kindlasti kaasa).
Kohti jagub kümnele. Osalustasu 10 eurot. Registreerimine töötuppa: mariliisruttu@hotmail.com, tel 5557 7454.

Kell 15–16.30 lilleseade töötuba
Lilleseade õpitoas on võimalus tuua taimede abil pimedama aja halli olekusse värvi ja loomingut.
Õpitoas kogeme, mis tunne on oma käega taimeilu luua. Disainime väikesi taimedekoratsioone eri otstarveteks. Tehnilised vahendid ja materjalid toob õpetaja. Aega varume 1,5 tundi ning panus on 7 eurot (sularahas kohapeal). Registreerimine töötuppa: kerstiaave@gmail.com (märksõna: õpituba), tel 5560 2831.

Kell 16.45–17.45 Loovustoa loovustund 1–6-aastastele
Võlume hingede aja pehmeid maale ja valmistame kingitusi. Loovustoa traditsiooniline loovustund ei tea piire ja värvi voolab ojadena. Seetõttu palun võtke kaasa vahetusriided või põll ja käterätik, et oleks mugav pesta.

Kell 17–18 Viimsi muusikakooli kontsert

Kell 18–19.30 keraamika töötuba
Keraamika töötuppa on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud. Osalustasu on 15 eurot. Registreerimine töötuppa: erki.palits@mail.ee, tel 56915 583.