18.–19. veebruaril toimusid Jõgeval Betti Alverile pühendatud luulepäevad „Tuuletund“, mis oli varasemalt ära jäänud XXIX luulepäevade „Tähetund“ ja XVII luulepäevade „Tuulelapsed“ asemel toimunud üleriigiline festival.

Viimsi Collegium Eruditionise näitetrupp EKSPERIMENT tõi nii nooremas kui ka vanemas vanusegrupis koju laureaaditiitlid. Luulepäevad „Tähetund“ laureaadiks kuulutati EKSPERIMENDI lavastus „Kõik on siin oma teha“.

„Kõik on siin oma teha“.

„Tuulelapsed“ laureaadiks tuli EKSPERIMENDI lavastus „Muutumised“. Lisaks pälvis lavastus eripreemia huvitava valgus- ja liikumislahenduse eest ning näitlejapreemia sai Viimsi kooli õpilane Kaspar Viirpalu. 

Mõlema trupi juhendajaks on Viimsi gümnaasiumi õpetaja Külli Täht.

Näitetruppides on liikmeid rohkem, kuid haiguste periood nõudis oma ja seekordsel festivalil õnnestus üles astuda vähestel liikmetel.

EKSPERIMENT nooremad: Emma ja Kaspar Viirpalu, Sten Germo Pent, Liisbet Senkel, Roosi Mugu, Madli Nestra, Pauliine Pirso, Liisa Maria Ilumets, Gabriele Siimann, Simone Kasepõld.

EKSPERIMENT vanemad: Emily Uibo, Georg Abner, Iko Marten Kiisler, Gretel Abner, Liisa Veski, Aasa Ruukel, Vanessa Victoria Viitas, Birgit Kask, Hella Õitspuu, Maria-Eliise Muinaste, Sirli-Marit Sikka, Geidi Lagle.

Palju õnne tublidele teatrilastele ja nende juhendajale!

Avafoto: „Muutumistes“ jõudis lavale ka Viimsi Teataja.

Fotod: Lea Pihlak