LIFE programmil täitub maikuus 30 tegutsemisaastat. Selle päeva tähistamiseks avavad 10 LIFE projekti üle Eesti oma uksed ja kutsuvad kõiki huvilisi külla, et näidata, mida nad meie looduse ja keskkonna heaks on teinud. Põnevaid ja jõukohaseid tegevusi jagub kogu perele üle Eesti, seal hulgas ka Viimsis.

Viimsis toimub perepäev, kus kutsutakse umbes 3 km pikkustele tutvumisjalutuskäikudele LIFE UrbanStorm projektiga rajatud säästlike/looduslähedaste sademeveelahenduste näidisaladele:

  • vett läbilaskvate katendite testalale Karulaugu tee 14 parklasse (kasutatud säästlike sademeveelahenduste tutvustus, praktiline veeläbilaskvuse demonstratsioon poorse asfaldi näitel);
  • Viimsi mõisa parki (näidatakse, kuidas looduspõhised sademeveelahendused võivad lisaks sademevee ja liigniiskusega seotud probleemide lahendamisele parandada ka inimeste puhkevõimalusi ja pargi atraktiivsust).

Infot jagavad ja retki juhivad Viimsi vallavalitsuse spetsialistid ning Balti Keskkonnafoorumi eksperdid.

Asukoht: infotelk ja retkede alguspunkt on Haabneemes Karulaugu tee 14 parklas (Viimsi Päikeseratta lasteaia kõrval Randvere tee ääres).

Raskusaste: jõukohane kõigile. Jalas võiksid olla mugavad jalanõud, millega saab ka mõisapargi kraavikallast mööda käia.

Kestus: infotelk on avatud 4,5 tundi, retkede kestus on ca 1 tund.

Kell 11–15.30 on avatud infotelk Karulaugu tee 14 parklas, kus jagatakse infot kliima muutumisest ja selle tagajärgedest, linnaalade sademeveeprobleemidest ning nende looduspõhistest lahendustest (sh mida saab igaüks oma kinnistul teha). Toimub temaatiline viktoriin, tegevused pere pisematele ja palju muud põnevat. 

Kell 12 – esimene retk.

Kell 14 – teine retk.

Osalejate arv: piirangud puuduvad, eelnev registreerimine ei ole vajalik.

Lisainfo: 28. mail on Eesti Loodusmuuseumi ja AHHAA teaduskeskuse külastamine soodushinnaga. Kasuta kassas märksõna „LIFE30“. Muuseumipileti soodushind on 4 eurot, koos filmiga 6 eurot. AHHAA-sse sissepääs on 20% soodsam.

Matkad ja infopäevad toimuvad ka mujal üle Eesti. Täpsemat infot leiate veebilehelt https://life.envir.ee/events.

Avafoto: sademeveelahendus Viimsi mõisa pargis. Foto: Taavi Valgmäe