13. novembril tähistatakse ülemaailmset lahkuse päeva (World Kindness Day). Eesti Lions klubid kutsusid selle aasta 2021. aasta lahkuse päeva puhul ellu projekti Lahke naeratus loeb.

Haabneeme koolis esitas Stig Rästa hambapesu laulu

Haridus- ja teadusministeerium kiitis heaks Lions klubide ettevõtmise pöörata tähelepanu laste suuhügieenile ning tuletada meelde, et laste hambaid ravitakse Eestis kuni 19. eluaastani tasuta.

Projekt „Lahke naeratus loeb“ viidi läbi Lions klubide poolt koostöös Suukooli ja Punase Ristiga. Igale käesoleval aastal esimesse klassi läinud lapsele – ligi 15 000 tüdrukule ja poisile – kingiti suu tervisele pühendatud kinkekotike. See sisaldab hambaharja ja -pastat, Suukooli ja Lions-liikumise teabelehte, Punase Risti plaastrit ja lõvipeakujulist helkurit. 

Kingituse eesmärk on teadvustada, et terved hambad tagavad lisaks kaunile naeratusele ka hea tervise. Korrapärane ning õigete võtetega suuhügieen koos hambasõbraliku toitumisega on parim viis oma tervise eest hoolitsemisel. Rõõmus ja lastepärane helkur toetab pimedal ajal turvaliselt ja naerulsui koju jõudmist.

Projekti õnnestumiseks andsid oma panuse kõik Eesti lionspiirkonna 62 klubi 1250 liikmega. Tuhanded kingikotid said pakitud ja lahkuse päevale eelneval nädalal ligi 500-sse kooli kohale toimetatud. Viimsi Ranna Lions klubi hoolitses, et lahkuse päevaks jõuaksid kingikotid kümnesse Viimsi valla ja selle lähiümbruse kooli.

Reidi Strandberg

LC Viimsi Ranna president