Värviline oktoober toob oma viimasel pühapäeval Viimsi elanikeni muusika otse Kuubalt, mis on tulvil sügavaid emotsioone. Viimsi mõisa lavale astub kaunis Ana Carla Maza, kes jagab kuulajatele jazzirütme vürtsitatult Kuuba son’i, samba, bossa nova, tango ja šansooni elementidega.
Kuuba tšellist, laulja ja helilooja Ana Carla Maza esitleb Viimsis oma uut albumit „Bahia“, mis ilmus 25. veebruaril 2022 Persona Editorial Records kaubamärgi all. „Bahia“ on kaunis segu klassikalisest tšellost ja laulust, milles kasutatakse eelpool mainitud muusikalisi elemente.
Album algab looga „Habana“, koha nime järgi, kus Ana Carla Maza 26 aastat tagasi muusikute perre sündis – tema isa on tuntud Tšiili pianist Carlos Maza ja ema Kuuba kitarrist Mirza Sierra. Albumi pealkirja kandev lugu „Bahia“ on ood sellele piirkonnale Havannas, kus Maza lapsepõlve veetis ja mälestusi kogus.
Võluv kuubalanna astub Viimsi mõisas lavale 30. oktoobril kell 17, kohvik Maria Juures avab uksed tund enne kontserdi algust. Piletid on saadaval Piletilevis, lisainfo Facebookist: facebook.com/viimsijazz.

Ana Carla Maza, millist muusikat Te esitate? Elujõuga täitunud Ladina-Ameerika muusikat ja elavat muusikat, sest see on jazzmuusika olemus. See on muusika, mida mängivad inimesed, mitte masinad. Muusika on parim live-kontserdina, sest seal me jagame oma tundeid, energiat ning emotsioone, mida ei ole võimalik plaadi või kõrvaklappide kaudu Spotifyst vastu võtta. Viimased kaks aastat on kogu maailm seda kogeda saanud.
Mis Teid jazzmuusika juures paelub?
Minu jaoks on parimad asjad lihtsad asjad, millel puudub hinnasilt. Muusikal on alati võime inimesed kokku tuua, ka väljaspool suuri uhkeid kontserdisaale, ning seeläbi jagada oma elurõõme või muresid. Muusika ühendab – olen seda tundnud juba väikesest peale.
Muusika on minu sees olnud sünnist saati, olen sellega terve elu tegelenud, kuid muusiku kui elukutseni jõudsin elatise teenimise viisina. Olen õnnelik inimene, sest sain ametiks valida midagi, mida kõige rohkem armastan.
Mida soovite oma publikule kontserdil jagada?
Ma soovin teieni tuua Ladina-Ameerika muusikat, jagada tundeid Brasiilia, Kuuba, Peruu, Argentina, Colombia ja Kariibi mere piirkonnast. Olen alati eelistanud tajuda maailma läbi muusika – saada aru, millest inimesed mõtlevad, mida nad peavad oluliseks edasi anda põlvest põlve ning kuidas nad seda läbi muusika väljendavad.