Foto: Maailmakoristus.ee sotsiaalmeediakonto.
Foto: Maailmakoristus.ee sotsiaalmeediakonto.

Olgu see kodutänav, lemmikrand, metsatukk või toidupoe parkla – prügi leidub kahjuks kõikjal. Nägemiseks tuleb vaid silmad lahti teha. Suitsukonid on tihti peidus, nende peitjad osavad ja salakavalad.

Järjekorras viies maailmakoristuspäev toob ühtses tegevuses kokku pea 190 riiki, sealhulgas Eesti. Eestist alguse saanud ja siit koristuspäeval kureeritav talgupäev kutsub tänavu üles märkama väikeprügi metsades, randades ja veekogude ääres, pöörates nii tähelepanu inimtegevuse tagajärjel prügistuvatele looduskaunitele paikadele.

Viimased kaks aastat on inimesed paratamatult teineteisest eemaldunud. Sel aastal soovime olla koos rahvusest, vanusest ja maailmavaatest sõltumata.

Kutsu kaasa sõbrad, pere, naabrid ja töökaaslased! Koristama on oodatud koolinoored, külaseltsid, laulu- ja tantsuringid – kõik!

Vallavalitsuse poolt jagame kõikidele, kes soovivad koristada valla avalikku ruumi (rannad, teeääred, haljakud, külaplatsid jms), kilekotte ja/või töökindaid. Vallavalitsus tuleb järele ja viib ära kõik kotid ja kogutud prahi, mille talgulised teede äärtest, haljasaladelt ja mujalt kogukondlikust ruumist kokku korjavad. Et küsida prügikotte, kindaid või teavitada kogutud prahi asukohast, palume kirjutada e-posti aadressil kristjan.jarv@viimsivv.ee või helistada telefonil 602 8853!

Anna oma koristusest kindlast teada ka veebiaadressil maailmakoristus.ee!

Maailmakoristuspäeva korraldamist toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Briti Nõukogu ja Neste Eesti.