Kolmapäeval 30. juunil toimub Rannarahva Muuseumis heategevuslik perepäev, mille eesmärk on toetada peresid lihtsate vaimsete ja füüsiliste praktikatega. See on hea võimalus joogaga tutvust teha. Ehk saab just sellest teie järgmine harrastus?

Perepäeva täidavad joogatunnid lastele ja noortele, töötuba „Meestelt meestele“, naistejooga ning jooga eakatele. Kõiki tegevusi viivad läbi oma ala spetsialistid. Füsioteraapia töötuba juhendab füsioterapeut ja koolitaja Katre Lust Mardna ning vestlusringi „Kuidas hoida häid suhteid?“ juhatab pereterapeut ja suhtlemistreener Meelike Saarna. Lastega loob ja toimetab õuealal Viimsi kristllihaldjas Leie Klaar ning avatud on teisedki meisterdamise pesad. Sündmusele annab lõpuakordi lõdvestav gongimeditatsiooni Gong Spa muusikute Alex ja Kaushalia juhendamisel. Perepäevale pääs on kõigile prii.

JoogaBussiks kohandatud matkabuss vurab ringi esimest aastat ning sel korral panustatakse lõdvestuse, meelerahu tehnikate ja teadlikkuse treenimisele, ja seda kõike rõõmsas ning lihtsas võtmes. 

Jooga aitab leida tasakaalu

Märkamata vajadust muutumiseks või soovimatusest endas muutust luua ei sünni midagi, võib-olla ei peagi või ehk on selleks tol momendil hoopis ebasobiv hetk. Mugavam on kindlasti tuttavat rada tammuda ja teha nägu, et kõik on hästi. Kui aga koged rahutust, ärevust, hirme, pidevat otsimist, kas siis on ikka kõik hästi?  

Enamus nendest, kes on jooga juhendamise tee ette võtnud, on seisnud just selles „pimedas“ kohas ning otsinud väljapääsu. Jõudnud joogatehnoloogiani, on nad leidnud selle olevat suurepärase väljundi. 

Samas ei tähenda juhendajaks olemine seda, et eladki justkui liblikana hõljudes ning igapäeva väljakutsed voolavad sinust lihtsalt mööda. Kaugeltki mitte. Lisandunud on lihtsalt kogemus ja teadmine, et väljakutsuval hetkel või eluetapil saab toetuda järjepidevale praktikale. Tasakaalu hoidmise võtmesõnaks on pühendumine ja järjepidevus. Ka tippsportlane ei püsi tipus ilma pideva treenimiseta. 

Erinevate joogastiilide kohta tasub lugeda, seejärel kogeda ning leida endale sobiv juhendaja. 

Kuidas jooga toetab? 

Joogatehnoloogiad toetavad meie tervist väga erineval viisil. Kundalini jooga ehk kuninglik jooga on stiilide seast kõige intensiivsem just mitmekülgse tööriistakasti poolest ja võib-olla kõigile seetõttu ei sobigi. Meil on kõigil valik, kas liikuda sihtkohta jalgrattaga, autoga või lennukiga. Mõnel hakkab lihtsalt lennukis paha ja sellisel juhul sobivad rahulikumad joogastiilid. Perepäeva praktikad on jõukohased kõigile, seepärast ongi see hea koht joogaga tutvumiseks.

Kui tekib endal soov joogaga püsivamalt tegelema hakata, siis võib alustada väikese igapäevase mõneminutilise teadliku hingamise või paari füüsilise harjutuse praktikaga. Tulemuste saamiseks tuleb aga olla järjepidev. Ilma selleta keha ja psüühika lihtsalt unustavad, lihased jäävad nõrgaks ja meel võtab kontrolli üle. 

Tehes head

Perepäev JoogaBussiga on algusest lõpuni heatahte avaldus. See on tõestus selle kohta, et igaühe panus loeb, sest kõik juhendajad ja esinejad panustavad oma aja ja pädevustega. Ja nii üle kogu Eesti, sest Viimsi on JoogaBussile alles stardipaik, siit edasi jõuame 40 päeva jooksul 23 erinevasse sihtkohta.

Kuna iga ettevõtmine toob kaasa kulu, siis oleme rõõmsad, kui kellelgi on võimalus meid oma panusega aidata. Südametänud meid juba toetanud ettevõtetele: AS Fifaa, ATV Transport, AS Puukeskus, AS Haka Plast. Pikk tee on veel minna. Kõik suuremad ja väiksemad inventari ostmised on ees. Nimekiri algab üritustelkidest, matkainventarist ning lõppeb esmaabivahendite, kunstitarvete ja koristustarvetega.  

Miks matkabuss?

On küsitud, miks sõidame korraldama just matkabussiga, mis on iseenesest suur kulu. Nii ongi, aga isiklikust perspektiivist 40 päeva teel olles, emana oma lapsi laagripauside ajal kes-teab-kus Eesti otsas vastu võttes ja neile turvalist uneaega pakkuda soovides, tunnen vajadust ühe kindla turvalise ruumi järele, tõenäoliselt ka seiklusi tõotava ringreisi ajal. Kõike lihtsalt ette ei näe ja puudub vajaduski. Las elu loob. Praktilise poole pealt jäävad tänu bussile ära meeskonna majutuskulud ning inventar on meiega kaasas. Selliselt arvestades oleme omadega plussis. 

Löö kaasa!

Perepäev JoogaBussi juhendajatega on üks armas lihtsate, iseennast toetavate tehnikate jagamise päev. Tule koos perega, koge kogukonna toetust ja luba endal lihtsalt olla!

Sündmuse korraldavad: MTÜ Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühing ja MTÜ Valgusevärav

Miks tegeleda joogaga?

  • Õpid oma keha tundma.
  • Muutud rahulikumaks ja õpid tasakaalu saavutamist ja hoidmist.
  • Paraneb üldine tervislik seisund. Kundalini jooga tegeleb immuunsüsteemi ja närvisüsteemi tugevdamisega ning kogu organismi puhastamise ja tasakaalustamisega.
  • Koordinatsioon ja ajupoolkerade vaheline koostöö paraneb.
  • Elavneb vereringe ja kiireneb ainevahetus.
  • Koed puhastuvad. 
  • Saad parema kontakti oma sügavama olemusega ja arendad oma tunnetust ja intuitsiooni. 
  • Saad lisaenergiat ning õpid, kuidas seda ise „toota”.