Reedel, 1. oktoobril on nii ülemaailmne rahvusvaheline muusikapäev kui ka Eesti riiklik tähtpäev – omavalitsuspäev. Muusikapäeva raames kõlab elav muusika üle terve Eesti ning ka Viimsis toimub mitu toredat kontserti. See annab võimaluse tähistada kaht tähtpäeva korraga.

Omavalitsuspäev

1. oktoober nimetati omavalitsuspäevaks 2018. aastal. Omavalitsuspäev on ühelt poolt tunnustuseks omavalitsuste senisele ajaloole ja tegevusele. Teisalt on see võimalus omavalitsuse olemust, probleeme ja tegevust paremini tutvustada, et efektiivsemalt kaasata kogu ühiskonda nii praeguste kui ka tulevaste väljakutsete lahendamisse.

Kohaliku omavalitsuse olulisust Eesti riigi loomisel, taastamisel ja arengus on rõhutanud paljud poliitikud, omavalitsustegelased ja teadlased. Selle erilist kohta meie omariikluse saavutamisel ja taastamises on esile toodud ka põhiseaduse kommenteeritud väljaandes: „Eesti riikluse tekkes, selle taastamises ja arengus on kohalikul omavalitsusel olnud ja on täita väga oluline roll. Eesti rahvas saavutas omariikluse 1918. aastal suuresti tänu väljakujunenud omavalitsustraditsioonidele. Seega sai riik toimiva kohaliku omavalitsuse näol juba iseseisvuse kehtestamisest alates endale tõhusa toe ühiskonnaelu demokraatlikul korraldamisel. 1980. aastate lõpus alanud kohaliku omavalitsuse taasloomine andis olulise panuse taastatava Eesti omariikluse demokraatliku aluse kujundamisse.“ (allikas polismtu.ee)

Muusikapäev

Eesti Muusikanõukogu ja muusikapäeva meeskond on viimase kaheksa aasta jooksul korraldanud 1. oktoobril kokku 1124 muusikasündmust. Muusikapäeva kontserdiprogramm kutsub märkama muusika rolli ja olulisust meie igapäevaelus. Kontsertidel saab nii vahetuid muusikaelamusi kui ka muusikutega lähemalt tuttavaks saada.

Viimsis pakutakse tänavu muusikapäeva puhul kontserte mitmele maitsele. Juba kell 12 astub Viimsi huvikeskuses rahva ette kitarrivirtuoos Paul Neitsov, kelle repertuaari kuulub nii roki, popi kui ka rahvalikke lugusid. Kell 18 musitseerib Viimsi raamatukogus džässpianist ja helilooja Tõnu Naissoo klaveril. EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus algab kontsert samuti kell 18, kui orelil astub üles organist Aivar Sõerd. Muusikapäeva kontsert toimub ka Prangli saarel, kus kohalikus rahvamajas tuleb lavale Viimsi kooli vilistlaskoor dirigent Andrus Kalveti juhendamisel. Kõik kontserdid on kuulajatele tasuta!

NB! Valitsuse otsuse kohaselt on alates 9. augustist igal täisealisel kultuuriürituse külastajal kohustus esitada tõend vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta (hetkel sobib tõendamiseks vaid PCR test, mitte antigeeni test, sest viimase kohta ei väljastata digitaalseid tõendeid). Kõigil täisealistel kontserdikülastajatel palutakse esitada muusikapäeva kontserdile sisenemisel teenindajale vastav tõend koos isikut tõendava dokumendiga. Ilma tõendita muusikapäeva kontserdile või sündmusele ei pääse. Haigusnähtudega inimesed peavad püsima kodus.