lõpupilt

Tekst: Martin Reim, Viimsi MRJK/JK tegevjuht

Martin Reimi Jalgpallikooli (MRJK) 15 aastat edukat tegutsemist Viimsis on andnud kindlust, et ala on siinsete noorte seas populaarne ja olulisel kohal. Kui 2007. aasta oktoobris koos isa Olevi ning treenerist sõbra Ivo Lehtmetsaga esimesed kaks noorte gruppi 30 mängijaga Viimsisse loodud sai, ei olnud meil aimugi, et 2022. aasta lõpus jookseb väljakutel 500 noort jalkahuvilist 30 treeninggrupis. Jalgpallikoolis on esindusmeeskond koos duubelvõistkonnaga, esindusnaiskond, poiste ja tüdrukute grupid ning pisikesed pallivõlurid lasteaedades.

Kui ajas tagasi minna, siis kooli algusaeg ühtib mõisapargi jalgpalliväljaku valmimisega. Enne seda treenimiseks mõeldud väljakut Viimsis ei olnudki. Alles aastal 2015 valmis Viimsi staadion, mis on nüüd meie jalgpallipere kodu ja süda. Alles aastal 2018, kui valmis praeguse nimega Forus Spordikeskus, sai jalgpallikool võimaluse rentida endale ka klubiruumid – kontori, massaaži, varustuse hoiustamise ja garderoobi tarbeks. Aastast 2020 on meil ka jõusaal, mis on andnud juurde väga palju treeningvõimalusi. Unistus jalgpallihallist (koos kergejõustikuradadega) on saanud käega katsutavaks, sest talvised treeningtingimused on meil siiani suurimaks murekohaks. Loodan siiralt, et see lähima aasta paariga ka teoks saab ning Viimsi suurimat kohalike noorte spordikogukonda sellega ka valla poolt hinnatakse.

Junior Cup 2008 - 2000
Junior Cup 2008 – 2000

Võimekad treenerid

Aga ükski kollektiiv ei saa olla edukas ilma heade töötajateta ehk meie puhul treeneriteta. Kuid mitte ainult treenerid, vaid ka toetav personal on ühe hea klubi vundamendiks. Kui alustatud sai kolme treeneriga ja aasta hiljem liitus meiega Martin Kaalma, siis edaspidi ühinesid meie treenerite perega paljud jalgpallihuvilised lapsevanemad. Ka Paul Siht, Arli Salm, Dmitri Polstjanov, Samuele De Pizzol, Alar Kaljuvere, Erle Meresmaa, Danel Rämmal, Martin Normann on kõik sarnaselt tee meie juurde leidnud. Neid inimesi on olnud märksa rohkem, kes selle 15 aasta jooksul on jalgpallliklubisse panustanud. Motivatsioon, head koolitused, huvi ala vastu, jalgpalliharrastaja tasemel taust ning Viimsis elavatena kogukonnatunne annavad hea potentsiaali olla kohaliku klubi treener. Aga mitte ainult lapsevanemad, vaid ka meie kooli kasvandikud on tänaseks ametis treeneritena. Mark Piliste, Jan Erik Silm, Hans Robert Herman, Elisabeth Polstjanova on momendil need noored, kes MRJK-s ka jalgpallihariduse ja -oskused on saanud. Viimastel aastatel, kui klubi on veel suuremaks kasvanud ja nõudlus heade treenerite järele on suur, oleme oma ridadesse taas hakanud integreerima ka väljastpoolt Viimsit, kuid tugeva jalgpallitaustaga treenereid, nagu Kristen Viikmäe, Alo Dupikov, Aleks Leben, Giacomo Piron. Nende kõigi tähtsus noorte kasvatamises on oluliselt suurem, kui panustavad hetkel klubi (ehk lapsevanemad läbi liikmemaksu), omavalitsus (pearaha) või riik (treenerite tööjõukulude toetus). Loodan, et meie juhid vallas ja ka riigis aduvad, et ka treener on väärt õpetajatega sarnast tasu ja kui me seda kohe ei tee, kaovad treenerid koos klubidega ning laste tervis koos sellega. Hetkel on palga vahe õpetajatega väga suur ning kasvab järgmisel aastal veelgi, rääkimata Eesti keskmisest palgast.

Vaatamata keerulistele aegadele oleme suutnud ka muid vajalikke ameteid klubipüramiidis täita. Füüsilise ettevalmistuse treener Raul, massöör Tõnu, varustaja Marju ja juhiabi Erbe on selle head näited. Samuti noortetöö juhi ametikohal tegutsev Kristen ja kõigile juba tuttav kogukonnajuht Erle.

Kogu meeskonda rõõmustavad ja panevad uhkust tundma klubi sportlikud tulemused, sest oleme igas vanuses Eesti paremike hulgas ehk kõrgeimas liigas.

Martin Reim

Ka meie tegemisi kogukonna liitjana on märgatud. Traditsioonilised heategevuslikud perepäevad, kus toetame Viimsi erinevaid toetust vajavaid huvigruppe, eakate kõnnijalgpall ja lapsevanemate treeningud on meie tavapärane lisaväärtus ning loomulikult esindusvõistkonna kodumängud, mis ulatuvad vaatajate arvult juba 300 kaasaelajani.

Aitäh kõigile, kes meie tegemisi jälgivad või toetust jagavad! Ilma teieta poleks ka meid.

Liitu MRJK perega!

Täpsemat infot klubi tegemistest saab kodulehelt mrjk.ee.