Viimsi Lauatenniseklubi võõrustas lauatennisehuvilisi ja korraldas esmakordselt rahvusvahelise lauatenniseturniiri Viimsi Open – in memoriam Katrin Marks. Turniir toimus Viimsis Forus Spordikeskuses 21.- ja 22. Augustil.

Kokku osales kahel päeval üle 120 mängija Eestist, Lätist, Ukrainast, Valgevenest ja Soomest. Kahjuks jäi Covid-19 piirangute tõttu tulemata enam kui 40 mängijat piiri tagant ja teist sama palju, kui mitte enam, Eestist.

Laupäeval toimus noorteturniir, mille käigus selgitati välja parimad lauatennisistid erinevates vanuseklassides, lisaks paaris- ja segapaarismängudes.

Kübaratriki tegi lätlane Daniels Kogans, kes saavutas kuldmedalid nii U-18 vanuseklassis, kui ka paaris- ja segapaarismängus. Noori viimsilasi oli võistlustules lausa 16, noorim vaid 

7-aastane. Võistlustingimused Forus Spordikeskuses olid väga head ja võistlejad said mänge täiel rinnal nautida. Viimsilased saavutasid võistlustel mitmeid auhinnalisi kohti:

Poisid U-9 I koht Norman Priisalm (Viimsi Lauatenniseklubi) ja II Gert Einer (Viimsi Lauatenniseklubi)

Poisid U-12  III koht Stefan Einla (Viimsi Lauatenniseklubi)

Poisid U-15 II koht Pert Marten Lehtlaan (Viimsi Lauatenniseklubi) ja III koht Andrei Maltizov (LTK Kalev)

Poisid U-18 III koht Martin Erki Kähr (Viimsi Lauatenniseklubi)

Poisid U-21 I koht Maksim Vuhka (Viimsi Pinx)

Poiste paarismängus I koht Pert Marten Lehtlaan – Daniels Kogans (Viimsi Lauatenniseklubi – Läti)

II koht Ilmar Vuhka – Maksim Vuhka (mõlemad Viimsi Pinx)

Erinevalt paljudest teistes Eestis korraldavatest suurtest võistlustest said tubli osalemise eest tunnustava diplomi kõik noored tuleviku tegijad!

Pühapäeval toimus Viimsi Openi raames turniir noortele ja täiskasvanutele (traditsioonilises ELTL GP formaadis). Võistlusi väisas ka läbi aegade edukaim Eesti lauatennise mängija Rein Lindmäe (36 kuldmedalit Eesti individuaalsetelt meistrivõistlustelt). Konkurents oli väga tihe. Osales mitmeid Eesti tippmängijaid, nende hulgas valitsev Eesti meister Vallot Vainula. Parimad selgitati välja meeste ja naiste üldklassides, mees- ja naisjuunioride klassis, veteranide klassides 50+ ja 70+ ning paarismängus. Lisaks autasustati Viimsi vallaarvestuses erinevate vanuseklasside parimaid. Viimsikaid oli esindamas sedakorda 23 tubli sportlast.

Võistlustel oli palju üllatusi mängude võitjate osas. Suurim neist toimus meeste poolfinaalis, kus lätlane Daniels Kogans võitis tulemusega 3:2 valitseva Eesti meistri Vallot Vainula

Meeste finaalis tõi võidu Eestisse Toomas Libene (LTK Kalev). Kolmanda koha mängus alistas põnevas heitluses Vallot Vainula tulemusega 3:1 Lauri Laane (TIP-70 Soome – Lauri elab juba aastaid Soomes). 

Naisüksikmängu võidutses Vitalia Reinol (LTK Narova/Narva PSK) mängides selgelt üle Reelica Hanson(Aseri SK) tulemusega 3:0. Kolmanda koha mängus alistas Anastassia Melnikova (LTK Narova/Narva PSK) tulemusega 3:0 Alina Jagnenkova (Maardu LTK).

Paarismängu turniiril olid mängud väga tasavägised ning põnevust jätkus viimaste punktideni. Finaalis võitsid LTK Kalevi mängijad Toomas Libene ja Andrei Sirel tulemusega 3:1 TalTech-i ja Viimsi Pinx mängijaid Stanislav Strogov ning Maksim Vuhka. Kolmanda koha mäng oli kuni viimaste punktideni äärmiselt tasavägine ning millest otsustavast ehk viiendast setist tulemusega 11:9 väljusid võitjatena Viimsi omad mehed. Viimsi Lauatenniseklubi treener, aga ka Katrin Marks õpilane, Raimond Einer koos oma õpilase Pert Marten Lehtlaan saades jagu Läti ja Tartu SS Kalevi mängijatest Daniels Kogans ja Markkos Pukk.

Viimsilased saavutasid võistluse põhiklassides teisigi auhinnalisi kohti. Meesjuuniorides 2. koht Andrei Maltizov (LTK Kalev) ja 3. koht Jan Kenneth Toming (Viimsi Lauatenniseklubi)

Veteranid 70+ 2. koht Johannes Kant (LTK Kalev) ja 3. koht Priit Eiver (Viimsi Lauatenniseklubi)

Viimsi valla arvestuses

Parim mees Maksim Vuhka (Viimsi Pinx)

Meesjuunior Andrei Maltizov (LTK Kalev)

Meeskadett Jan Kenneth Toming (Viimsi Lauatenniseklubi)

Meesminikadett Stefan Einla (Viimsi Lauatenniseklubi)

Meesmini-minikadett Norman Priisalm (Viimsi Lauatenniseklubi)

Meesveteran 40+ Kristjan Kant (LTK Kalev)

Meesveteran 60+ Johannes Kant (LTK Kalev)

Parim reitinguta veteran Aadu Polli (Viimsi Lauatenniseklubi)

Parim reitinguta Tristan Priisalm (Viimsi Lauatenniseklubi)

Kõik tulemused ja tabelid on leitavad siit.

I rahvusvaheline lauatenniseturniir Viimsi Open – Katrin Marks Memoriaal kandis põhjusega just seda nime. Nimelt oli Katrin Marks (17.12.1957 – 29.04.2016) üks silmapaistvamaid naislauatennisiste ja treenereid Eestis. Ta kuulus Eesti rahvuskoondisesse aastast 1977 ja esindas koondist 25 aastat. Ta on võitnud Eesti meistrivõistlustelt 52 medalit. Aastal 1998 veteranide MM-il Manchesteris saavutasid Katrin Marks ja Kai Milvek võistkondliku meistritiitli ning lisaks paarismängu pronksi. Aastal 1996 rajas ta Nõmme Spordikooli Lauatennise osakonna. Paljuski tänu Katrin Marksile tegutseb täna Viimsis Eesti üks edukamaid lauatennise koole Viimsi LTK Spordikool (Viimsi Lauatenniseklubi). Katrini juhendamisel ja julgustusel alustas tööd tema õpilane, Raimond Einer aastal 2013, oma esimese laste grupiga Viimsis.

In memory of Katrin Marks seekordse rahalise auhinna pälvisid:

Tüdrukutest: Amanda Hallik (Maardu LTK)

Poistest: Pert Marten Lehtlaan (Viimsi Lauatenniseklubi)

Võistluse Peakohtunik: Aleksandr Kirpu; International Umpire; Tartu

Lauakohtunikud: Jüri Talp (Blue Badge) Heldur Nermann (IU)

Vaata videot siin:

Täname Kõiki osalejaid! Siiras tänu ka kõigile toetajatele!

Kohtumiseni võistlusel Viimsi Open 2022.

Kui ka Sina tahad järgmisel aastal osaleda Viimsi Open’il ja õppida maailma ühte kiireimat sportmängu, siis tule trenni Viimsi Lauatenniseklubisse. Klubis treenivad nii lapsed, kui ka täiskasvanud. Jälgi Viimsi Lauatenniseklubi tegevusi siit.

Klubiliikmeks on võimalik ennast registreerida siin.

Tekst ja fotod: Viimsi Lauatenniseklubi