Tallinn Viimsi SPA juhatuse liikme Kalle Kuusiku sõnul külastab Viimsi suurimat basseini aastas üle 35 tuhande inimese. „17 tegutsemisaasta jooksul on enam kui 600 tuhat ujujat meie basseinis viibinud, kelle rõõmuks otsustasime sportujula täielikult renoveerida,“ sõnas Kalle Kuusik Viimsi Teatajale.

Tööde tulemusena rajatakse kuuerealise sportbasseini kõrvale ka lastele mõeldud treeningbassein, kus väikelapsed saavad segamatult ujumistrennides viibida. Lisaks sportbasseinile saab värske välimuse ka ujula interjöör.

Kalle Kuusiku sõnul on Viimsi spaa tegemas sel aastal mitmeid investeeringuid, et muuta valla suurim vabaajakeskus veelgi kaunimaks. „Just avasime uues kuues Eesti suurima veepargi Atlantis H2O Aquaparki ning oleme Viimsi kinosse paigaldamas ka iseteeninduskassad,“ kirjeldas Kalle Kuusik.

Tehtud investeeringute toel teeb Viimsi spaa tööd, et siia saabuvate külastajate arv kasvaks. „Ühtlasi kutsume kõiki viimsikaid külastama Viimsi kino, saunakeskust ja pubi, sest Reidi tee ehitushulluse ajal linnaummikus seismine on asjatult kulutatud aeg. Parem veeta see kallima ja pere seltsis siinsamas koduvallas,“ usub Kalle Kuusik.

Ujula renoveerimisinvesteeringu kogumaksumus on üle 0,3 miljoni euro. Sportbassein taasavatakse ujujatele 1. septembril ja lastebassein 15. septembril.

Renoveeritav sportujula on osa Tallinn Viimsi SPA vabaajakeskusest, kus on jõusaal, rühmatreeningusaalid, seitsmest saunast koosnev saunakeskus ning eraldiseisev 18+ saunakeskus.

Uus Haabneeme kooli jalgratta harjutusväljak on aktiivses kasutuses. Foto: Haabneeme kool
Uus Haabneeme kooli jalgratta harjutusväljak on aktiivses kasutuses. Foto: Haabneeme kool

Ka laste ja noorte liikluskasvatus on oluline teema, mille jätkuvaks arenguks panustavad nii jalgrattakoolitust läbi viivad õpetajad Bert Tippi ja Dmitri Reinments, Haabneeme kooli aktiivne hoolekogu kui ka kooli õpilasesindus, teatas Viimsi Teatajale Haabneeme kooli arendusjuht Tuuli Roostfeldt.

„Kõigi osapoolte koostöös ja YIT Eesti teostusel valmis hiljuti harjutusväljak, mis igapäevaselt rakendust leiab,“ lisas ta. Uuel väljakul saab sooritada jalgrattaeksamit ning end proovile panna nii liikumisõpetuse ainetunnis kui ka koolivälisel ajal. Viimati toimus platsil Haabneeme kooli traditsioonilisel talgu- ja perepäeval trikivõistlus ning asjaosalised olid innukad rada ise järele proovima. „Oleme uhked enda õpilasesinduse üle, kes kevadkontserdi ajal kohvikus projekti rahastamiseks vajalikku summat koguda aitas, ning tänulikud meie enda õpilase vanemale ja YIT Eesti koostööpartnerile Sander Nõmmele, kelle abil harjutusväljaku idee teoks said.“

Uus Haabneeme kooli jalgratta harjutusväljak on aktiivses kasutuses. Foto: Haabneeme kool