Esimene ring jalgpallihooajast on läbi ja kaks mängu juba teisestki mängitud. Kuidas JK Viimsil on läinud?

Esimese ringi all mõtleme ennekõike, et kõik vastased on järele proovitud. On mingil määral teada, kuidas nad mängivad, milliseid lisajõude kasutavad (jalgpallis on võimalik kasutada oma klubi teisi mängijaid, kui nad on märgitud duubelvõistkonnaks või on antud võistkond mõne võistkonna duubli mängija) ja, mis peamine – kuidas meie nendega hakkama saame.

Esimene ring koosnes üheksast mängust, millest viis võitsime, kolm kaotasime ning ühe mängisime viiki. Nüüd on analüüsi ja järelemõtlemise aeg. Tabeliseis on äärmiselt tasavägine, kus iga punkt mängib rolli. Üldises tabelis oleme 16 punktiga hetkel kuuendal kohal. Kuklasse hingab FC Elva 15 punkti ja aste kõrgemal on 17 punktiga Tallinna FC Flora U21 ning FC Nõmme United. Teisalt ei ole kolmas koht enam teab kui kaugel. Mõned õnnestumised ja vastaste ebaõnnestumised ja olemegi Harju JK Laagri juba kinni püüdnud. Kõik on lahtine ja see teeb mängu ning tabeli jälgimise põnevaks.

Toimunud on põnevusmängud

Vahepealsetest mängudest sai publiku lemmikuks kohtumine FC Elvaga. Meil on nii-öelda oma värava lugu, millega tähistame väravaid ning mis mõjub mõnusa energialaksuna nii platsil kui ka selle kõrval. Kui kaheksal korral saad ühe mängu jooksul mõnusa naudinguga tribüünidel hüpata, võtab rõõmupisara silmanurka küll. Mängu lõppedes oli isegi natuke kahju Elva poistest, kelle mäng lagunes täielikult ja kes olid nii vaimselt kui ka füüsiliselt alla andnud. Kes meist oleks valmis nii suureskooriliselt kaotama? Vist mitte keegi. Meie saime vajalikud kolm punkti kirja ning võit on võit!

Sõerde tegi ametlikult hooaja esimese kübaratriki, kaks väravat lõi Juhan Jograf Siim, lisaks panustasid ühe väravaga Gregor Lehtmets, Oskar Jõgi ning Nevil Krimm.

Vahepeal sai mängitud ka üks telemäng, mis tähendab, et kohtumist FC Nõmme Unitediga oli võimalik Soccerneti vahendusel live-pildina koos kommentaaridega jälgida. Kes staadionile ei jõudnud, sai ikkagi kursis olla. Saime näiteks tagasisidet, kuidas Viimsi poolehoidjad olid oma kisaga ühele Marrakeshi bussijuhile peaaegu südamerabanduse tekitanud, sest kisa bussis oli nii vali, kui värav löödi. Meil lihtsalt on ülivinged toetajad, kes suudavad ja tahavad ka oma puhkusereisi ajal olla kursis, mida oma poisid jalgpallimaailmas teevad. Mäng lõppes 2:0, väravate autoriteks Ken-Marten Tammeveski ja Nevil Krimm.

Klubi maskott on samuti alati võistkondi ergutamas.

Ring algas uuesti

Praeguseks on ka uue ringi kaks esimest mängu peetud. Kumbki polnud meie unistuste kohtumine. Tallinna FCI Levadia U21 on tugev vastane, kellelt tuli esimeses ringis vastu võtta 0:3 kaotus. Seekord jäi tabloole 1:3. Ehk on see märk, et kolmandas ringis lööme juba rohkem kui nemad?

Teine mäng toimus 2. mai õhtul Paides. Võib-olla veel mäletate eelmist pingelist matši, kus Paide lendas peale kindlas teadmises, et võidavad, aga leppisid päeva lõpus 4:3 kaotusega. Seekord olid nad meie tulekuks rohkem valmis. Mõlemal poolajal oli meil küll mitmeid väga häid võimalusi, aga kahjuks on jalgpallis kuldreegel, mis seekord kehtis: kui ise ei löö, lüüakse sulle. Paide lõi 80. minutil esimese ja 89. minutil teise värava. Ei jäänud muud üle, kui tunnistada, et loevad pallid, mis lõpetavad väravahi seljataga võrgus.

Fännid on hindamatud

Nii mina kui ka kogu meeskond kummardab sügavalt fännide ees. Kodustaadionil on toimunud viis mängu ja neid on külastanud 855 toetajat. See teeb meist esiliiga klubi, kus käib keskmiselt kõige enam pealtvaatajaid. See tunne, kui viimasel mängul Tallinna FCI Levadia U21-ga oli meid staadionile kogunenud juba 242, tekitab siiani värinaid. Mõnus sumin ja elevus, äge laulujoru, et anda platsile märku, et olemas oleme. Seda ei olegi võimalik sõnadesse panna. Ilm ei soosinud üldse staadionil olekut, sest puhus vali kontideni ulatuv tuul, aga te tulite! Rohkem uhke ja tänulik ei saakski olla. Tahtmine veel paremini ja ägedamalt kõike teha muudkui kasvab.

Muide, valisime Instagramis ka esimese vooru publiku lemmikmängija, kelleks sai Karl Anton Sõerde.

Olgu ilm milline tahes – tõelised fännid on ikka mängupäeval tribüünil.

Hooaeg on käima läinud

Tänaseks on kõik suuremad liigad mängimist alustanud. Viimsi JK II on platseerunud viie mänguga üheksandale kohale 14 osaleja hulgas. Kirjas on üks võit, üks kaotus ning kolm viiki. Samuti alustas meie kõige vanem tüdrukute grupp, kes sellel hooajal mängib naiste esiliigat. Neid toetab duubelnaiskonnana MRJK naiste rahvaliiga punt. Raske saab kindlasti olema. Midagi meile ei kingita, aga väljakutsed ju selleks ongi, et end proovile panna ja ennast ületada. Koos on suudetud kolmest mängust võita kaks ja ühel korral tunnistada vastase paremust. Naised on kokku löönud seitse väravat – kaks korda on skoorinud Jana Ahven ja Melissa Aume, ühel korral Eret Elen Viidikas, Crisset Lahe ja Kätrin Välba.

Ootame kõiki staadionile!

Väga tore on alustada mängudega tavapärasel ajal ja juba mai alguses rääkida, kuidas on läinud. Eelmisel kahel aastal, kas alles alustasime mai lõpus või unistasime, et olla koos publikuga, mängida ja nautida rõõmu, mida meeskonnasport pakkuda saab.

Mais on esindusmeeskonnal esiliigas ainult kaks kodumängu. Esimene 7. mail kell 15 Tallinna FC Flora U21-ga ja teine 19. mail kell 19 Ida-Virumaa FC Alliancega. Mõlemal juhul garanteerime emotsioonid ja põnevad mängud.

Meie tegemisega saab lähemalt olla kursis nii Instagrami kui ka Facebooki vahendusel (märksõnaks Viimsi JK). Kui on soov toetada ja igakord mängule ei jõua, siis saab anda rahalise panuse, tehes püsikorraldus meie toetajakontole (püsikorraldus tagab igal kodumängul ühe loosipileti) MTÜ Viimsi JK EE197700771007205467 või vormistada LHV-s jalgpallikaart, millega endale lisakulusid ei tule, aga iga kord, kui kaardiga maksad ja oled oma lemmikklubiks märkinud just Viimsi JK, annab LHV meile oma tasukust 10 senti. Lihtsalt vali õige kaart ja tee head!

Fotod: Raigo Tõnisalu