Kõrvuti korvpalluritega sammuvad ka Viimsi jalgpallurid järjest ülespoole. Mullu võideti esiliiga B turniir, mis kindlustas koha esiliigas. Hetkel ollakse esiliigas viiendal kohal, kuid vahed on väikesed ning võitlus kõrgema liiga koha eest kestab novembri keskpaigani. Viimsi Jalgpalliklubi (Viimsi JK) tegemistest ja klubi 15. sünnipäevast rääkis kogukonna juhi Erle Meresmaa.

Meresmaa sõnul teebki meeskonna eriliseks just omad kasvandikud ning seda joont kavatsetakse hoida nii kaua kui võimalik. Kuigi praeguses esindustiimis on ka mõned üksikud poisid väljastpoolt klubisüsteemi. Põhjus lihtsas selles, et tiimist väga paljud teenivad aega kaitseväes ning mõnel edukamal on õnnestunud ka välismaale murda.

Erle Mersemaa

Viimsi treenerite head tööd iseloomustab tõik, et klubist sirgunud Robin Kane käis eelmisel aastal testimisel Rooma Lazios ning sinna ta jäigi. „Esimese aasta olen hästi vastu pidanud-omandan vaikselt itaalia keelt ning harjun kohaliku eluoluga. Mõned korrad Eestis käies olen ikka omade poistega trenni teinud. Mul on hea meel, et treeningute tase on siin endiselt kõrge. Minu vanemad käivad ikka Viimsi mängudel tiimile kaasa elamas,” võtab Kane Roomas veedetud aasta kokku.

Sel sügisel suundub veel kaks poissi välismaale. Martin Jälle siirdub USA-sse, Daytoni ülikooli, kus on garanteeritud täisstipendium ning ka jalgpalli saab ta seal edasi mängida. „Leidsin, et USA-sse minemine on hea samm edasi ja ootan huviga, mis mind veel ees ootab,” võtab Jälle lühidalt üle ookeani mineku plaani kokku.

Teinegi mängija, Johann Kõre liigub tänavu edasi ning hakkab mängima Cosenza Calcio S.R.l klubis.

Eesti esiliigas käib tihe võitlus

Esiliigas on teistest eraldunud kuus võistkonda, kes mahuvad hetkel kaheksa punkti sisse. Koha eest Premium liigas käib tihe võitlus Harju JK Laagri ja FC Elvaga, sest Levadia, Flora ja Paide Linnameeskonna järelkasvumeeskonnad selles arvestuses ei kandideeri, kuna nende esindusmeeskonnad juba on kõrgemas seltskonnas esindatud. „Vahed on väga väikesed ning vaid üks mäng võib palju muuta. Tabeli esiots on meeletult põnev, ootame kõiki staadionile,” kutsub Meresmaa igale mängule meeskonda toetama.

Peatreener Ivo Lehtmets kiidab kambavaimu ja usub, et eesmärgini jõudmine on lähedal. „Poisid on tublid, kuid oleme kokku leppinud, et üks mäng korraga. Meie jaoks on iga mäng finaal, kus tuleb endast kõik anda. Näeme suurt pilti, aga telliseid laome müüri ühekaupa,” iseloomustab peatreener oma põhimõtteid.

Jalgpall on meeskonnamäng. Fotod: Raigo Tõnisalu

Iga mäng on pidupäev

Mitte ainult mängijatele, aga ka Viimsi JK oma kasvandikele, peredele ja kõikidele Viimsi fännidele on iga mäng pidupäev. See ei ole lihtsalt jalgpall, see on sündmus, mille korraldamisega näeb vaeva just Erle Meresmaa, kaasates mängupäevale ka Viimsi ettevõtted, kes omapoolse toetusega õla alla panevad. „Oleme avatud erinevale koostööle. Peasponsori koht on samuti jätkuvalt vaba,” sõnab Meresmaa.

Ka publik on leidnud tee staadionile. „Viimsi puhul saab kindlalt öelda, et nädala sees tuleb kohale rohkem rahvast kui nädalavahetustel,“ sõnab Meresmaa. Tema sõnul käis viimastel mängudel kohal üle 300 inimese, mis on hea näitaja isegi Premium liigaga võrreldes. Mängule pääseb piletita, kuid kõik saavad osta neljaeurose toetajapileti, millega saavad osaleda erinevatel heategevuslikel loosidel, kus auhinnad on välja pannud sponsorid ja toetajad. Kodumängudel saab endale soetada ka Viimsi JK särke ja salle.

15 aastat ajalugu

15 aastat tagasi, kui Viimsi JK Ivo Lehtmetsa, Martin ja Olev Reimi koostööna sündis, ei olnud Viimsis mitte ühtegi organiseeritud jalgpalliklubi. Klubi esimene suurem eesmärk oli kogu Viimsi pealt kokku korjata jalgpallihuvilised noored, kes seni Tallinna ja Harjumaa klubides mängisid. „Klubi plaanis pärast poiste 16-aastaseks saamist saata nad edasi juba teistesse klubidesse, kuid aja jooksul eesmärgid muutusid ja tahtmine kasvas ning poisid jäid Viimsisse,“ ütleb Meresmaa. Mängudega meeste IV liigas alustati aastal 2012, klubi eest pallisid toona ka Martin Reim, Martin Kaalma ja Ivo Lehtmets.

10. septembril toimub sünnipäeva tähistamine ja ühine kringlisöömine. „Mängime mänge, elame kaasa esindusmeeskonnale, toimub heategevuslik loos, millega on võimalik võita Sportlandi kinkekaarte. Täpsemat infot saab meie kanalites, mida tasub alati jälgida,” sõnab Meresmaa.

Väga oodatakse ka aastat 2024, mil Viimsisse peaks kerkima esimene jalgpalli sisehall, mis muudab treeningud oluliselt professionaalsemaks ja kättesaadavamaks. „See ei oleks vaid jalgpallihall, sinna tuleksid ka jooksurajad, et kasutajate hulk oleks võimalikult lai, mis aitaks ka kulusid optimeerida,” ütleb kogukonna juht.

Trennidesse oodatakse nii poisse kui ka tüdrukuid, nii mehi kui ka naisi.

Tule trenni!

Koos esindusmeeskonnaga treenib klubis hetkel umbes 430 jalgpallurit. Lisaks Viimsi lastele käiakse trennis ka Piritalt ning mujalt lähiümbrusest. „Meie soov on, et esindusmeeskond, aga ka -naiskond oleks piisavalt tugev, et trenni tulevatel lastel oleks kuhu kasvada ja kellelt eeskuju võtta,” räägib kogukonna juht. Suvel toimusid laagrid oma klubi kasvandikele, tulevikus tahetakse seda suunda laiendada ning korraldada laagreid ka lastele, kes ei pea ilmtingimata jalgpallitrennis käima. Juba saab käia esmaspäeviti ja kolmapäeviti proovitrennides. Noortetöö juht hakkab koolides tutvustama jalgpalli ning treeningvõimalusi Viimsis. „Tüdrukuid loodame saada trennidesse läbi jalgpalliliidu poolt veetava Playmakersi programmi, mis on mõeldud just esimesse klassi astujatele, kellele kool ja klassikaaslased on uued. Esimese hooga saadakse lihtsalt tuttavaks ning mingil hetkel alustatakse jalgpallitreeningutega,” tutvustab Meresmaa uut ja põnevat programmi Viimsi laste jaoks.

Jälgi Viimsi JK tegemisi ning staadionil näeme!

Facebook ja Instagram: viimsijk, viimsi_mrjk

Koduleht: mrjk.ee