Vastlapäeva õhtul, 16. veebruaril toimus Tädu terviserajal Viimsi I öömaraton, mis pani osalejad proovile vabatehnika suusasõidus.

Planeerisime öömaratoni korraldamist juba 2019. aastal, kuid kahjuks ei olnud ilmastikuolud siis suusavõistluse jaoks vastavad ja lume puudumise tõttu jäi võistlus ära. Samasugune saatus tabas 2020. aastale planeeritud maratoni, mil vähese lume tõttu ei tasunud suuski kapist välja võtta. Kaheaastase ooteajaga olime ilmselt tõstatanud suusasõprades juba mingil määral pinge ja tekitanud põnevust, sest huvi osalemise vastu oli oodatust kordades suurem. Käesoleva aasta algus tõi kauaoodatud külmakraadid ja paksu lume, mida jagus nii harjutamiseks kui ka maratoni läbiviimiseks. 

Sõit oli põnev

Öeldakse, et ei ole head ilma halvata ja need kaks käivad alati koos. Nii juhtus ka seekord, sest algselt planeeritud 100 osaleja asemel sai napilt enne võistlust kinnitatud riiklikele piirangutele vastavalt startida vaid 50 suusasõpra. Nii juhtuski, et ukse taha jäänud huviliste arv oli Viimsi I öömaratonil suurem, kui rajale pääsenute oma. Kokku osales maratoni (33 km) distantsil 27 ja poolmaratoni (16,5 km) distantsil 23 suusatajat. Rajale jagus nii suusatajate hulgas tuntuks saanud nimesid kui ka niisama hobisuusatajaid. Kahjuks ei saanud sel korral kaasaelajaid raja äärde lubada, kuid huvilised said võistlust nautida ja tulemustega kursis olla läbi otseülekande. Meie Facebooki lehel tehtud ülekannet vaatas korraga lausa üle 200 inimese.

Kuna Tädu terviseraja ring läbiti vastavalt distantsile kas 14 või 7 korda, jagus põnevust ja kohati ka segadust, kes juba mitmendal ringil on. Õnneks hoidis Urmas professionaalse ajavõtuga ja Hardi teravate kommentaaridega olukorda kontrolli all. 

Võidud läksid samasse perre

Maratoni distantsil jätkus põnevust ja närvikõdi kuni viimase ringini, seda nii meeste kui ka naiste arvestuses. Meestest saavutas maratonil esimese koha Bert Tippi, kuid liidrile pakkusid väga tugevat konkurentsi ennast lõpuks teisele kohale sõitnud Rainer Tokko ja kolmandaks tulnud Raivo Pärnpuu. 

Naiste sõit ei olnud sugugi vähem põnev, sest ka naiste seas selgitati esikoht alles viimasel ringil ja koguni viimasel laskumisel, kus Adeele Arnekil tuli tunnistada Liisbet Tippi paremust. Uhke kolmanda koha pälvis naiste arvestuses Tea Halla. 

Maratonidistantsi rajarekordid püstitasid Bert Tippi ajaga 1.27,35 ja Liisbet Tippi ajaga 1.52,32. Niisiis jäid võidud seekord Viimsisse ja, mis veel vahvam – ka ühte perekonda. 

Poolmaratonil olid teistest peajagu üle tublid noored Holger Vitsur ajaga 49.09 ja Liv Leivo ajaga 49.50.

Plaanid idanevad

Hulk positiivseid emotsioone ja tagasiside, mis korraldajatiim saanud, on andnud meile juba palju uusi mõtteid ja ideid, kuidas viia läbi järgmine öömaraton veel suuremalt ja paremini. 

Avaldame tänu kõikidele vabatahtlikutele, EvenSec turavatöötajatele ja rajal võidu kihutanud suusasõpradele – teiega on lahe! Täname ka toetajaid: Tallinn Viimsi SPA, Devin, Saare, Sportland Viimsi, Compeed, Additiva, Isla.

Fotod: Aldis Toome