Kui talvisel ajal on trennitegemine unarusse jäänud, siis nüüd on viimane aeg end käsile võtta, sest regulaarne treenimine teeb head nii kehalisele kui ka vaimsele tervisele. Lisaks pakub liikumine võimalusi uuteks elamusteks ja kogemusteks ning aitab suveks paremasse rannavormi saada. Treeninguid pole vaja õnneks kaugelt otsida, sest Viimsi huvikeskuses leidub neid igale maitsele. Vaatame lähemalt, mida pakutakse.

Fitness pilates

Fitness pilates on pilatese liik, kus töötatakse läbi enamus väikestest lihasgruppidest. Võrreldes klassikalise pilatesega on treening vaheldusrikkam, hõlmab kogu keha lihaskonda ning toimub taustamuusika saatel. See aitab parandada rühti, lülisamba seisukorda, korrigeerida kehaasendit, tugevdada kogu keha, eriti aga skeletilihaseid. Samuti parandab treening tasakaalutunnetust ja kordinatsiooni, aitab saavutada saledamat keha ja tõstab tuju. Fitness pilates sobib hästi seljaprobleemidest vabanemiseks ning toetab teisi spordialasid, viies keha rohkem tasakaalu. Tund sobib nii algajatele kui ka edasijõudnutele, sest enamuse harjutuste puhul on võimalik valida kergema ja raskema variandi vahel.

T 18.30–19.30

Treener Aive Märtson

Ühe tunni hind 7 eurot, 5 tundi 30 eurot

Info ja registreerimine:
aive.martson@gmail.com
Tel 5635 5436

Pilates Pluss

Pilates Pluss treeningtundides keskendutakse kogu keha treeningule, kuid eelkõige tugevdatakse ja venitatakse kõiki rühi seisukohalt olulisi lihaseid. “Pluss” on lisatud eesmärgiga muuta treeningtund huvitavamaks ja tõhusamaks läbi erinevate harjutuste ja vahendite (sh füsioteraapia- ja kontoriharjutused, kummilindid, kergemad hantlid, pallid, pilatese rullid jne). Harjutuste valikul lähtub treener alati treeningusse tulnud inimesest, kohandades harjutusi vastavalt harrastajale. 

NB! Kuni 13. juunini läheb kõikide esmaspäevaste treeningute tasu Ukraina toetuseks!

E 19.30–20.45 Ukraina toetuseks. Registreeru trenni ning tasu vastavalt enda soovile otse MTÜ Eesti Pagulasabi annetuskontole EE79101022025885223

N 19.30–20.45

Treener Terje Vaino

Tasudes vähemalt viie treeningu eest on hinnaks 10 eurot kord, üksiktreening 12 eurot

Lisainfo:
Tel 5385 9570
e-mail terje@pilatespluss.ee
www.pilatespluss.ee

Seenioride tervisetreening

Seenioride grupitundi on oodatud eelkõige väärikas eas naised ja mehed, kes soovivad päeva alustada rõõmsa meele ja hea enesetundega. Harjutusi sooritatakse nii püsti, matil kui ka toolil. Seenioride treening on kergema koormusega, kuid siiski on võimalik valida erinevate raskusastmete vahel. Treening sobib suurepäraselt ka neile, kes pole pikalt (või üldse mitte) füüsilise koormusega tegelenud. Elukvaliteeti muuta pole kunagi hilja!

K 9.00–10.00 

Tasudes vähemalt viie treeningu eest, maksab üks kord 7 eurot; üksiktreening 10 eurot

Lisainfo: 

www.pilatespluss.ee
Tel 5385 9570
e-mail terje@pilatespluss.ee

Lihastreening

Lihastreening on intensiivne treening, kus kasutatakse erinevaid vahendeid (hantlid, kummilindid, taldrikud) ning lisaks lihaste vormimisele treenitakse tasakaalu ja stabiilsust. Lihastreening on üks oluline komponent selleks, et keha oleks terve, seetõttu võiksid sellega tegeleda igas vanuses inimesed, ka need, kes tegelevad regulaarselt aeroobsete spordialadega. Nõrgad lihased põhjustavad palju vaevusi, valusid ja kukkumisi. Olemasoleva lihasjõu säilitamiseks tasub järjekindlalt lihaseid tugevdada. Ka kehakaalu alandamisel on lihastreening kasulik, sest treenitud lihased tarbivad rohkem energiat ja kiirendavad ainevahetust.

K 18.45–19.45
P 12.30–13.30

Osalustasu 7 eurot, esimene treening uutele huvilistele tasuta!

Treener Juta Rahkema-Praks

Info ja registreerimine: 

juta.rahkema@gmail.com või tel 5662 6079

Klassikaline jooga

Klassikalise jooga tundides kasutatakse erinevaid jooga töövahendeid – füüsiline liikumine (asanad), hingamisharjutused, meditatiivsed rännakud jm. Eelnev joogakogemus ei ole vajalik. Riietuma peab mugavalt, kaasa tuleb võtta matt ning pleed lõpulõdvestuseks.

K 19.30–20.45

Hind 8 eurot/kord

Juhendaja Annika Hüüdma

Info ja registreerimine:
E-mail  annikahyydma@gmail.com
Tel 514 6686

Juba pärast esimest joogatundi on pea on selgem, tuju parem ja pingeid vähem. Foto: erakogu

Ashtanga vinyasa jooga

Ashtanga vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm, kus kesksel kohal on pidev ühtlane sügav hingamine koos liigutuste sünkroniseerimisega. Selline liikumine tõstab kehatemperatuuri, lihased ja siseorganid puhastuvad ning jääkained väljuvad kehast. Lisaks paraneb vereringe, suureneb painduvus, keha muutub tugevamaks ja meel rahulikumaks. Jooga ühendab keha, meele ja hinge üheks tervikuks, seega pakub nii kehalist koormust kui ka meditatsiooni samal ajal, olles kontaktis iseendaga nii mati peal kui ka väljaspool seda.

R 13.30–14.30 

Hind on 7 eurot

Juhendaja Helen Lasn (MD, PhD, IYI 200 It’s Yoga Tallinn)

Lisainfo ja tundi registreerumine:

helenlasn@gmail.com

Shindo
Shindo on massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteem, mis sündis Jaapanis. Idamaise tava kohaselt käsitleb shindo inimest kui tervikut. Shindo eesmärk on vabastada keha ja meel sinna kuhjunud füüsilistest ja emotsionaalsetest pingetest ning saavutada tasakaal. Füüsilisel pinnal aitavad venitusharjutused hästi tugiliikumisaparaadi vaevuste ja liigeseprobleemide puhul. Läbi shindo venitus- ja hingamisharjutuste ning massaaživõtetega mõjutatakse inimkeha läbivaid 12 energiameridiaani. Shindo aitab tasakaalustada keha, hinge ja vaimu hoides energiameridiaanid avatuina.

Venituste tõhususe tagab sügav hingamine ja massaaž. Shindo sobib absoluutselt kõigile, vastunäidustusi ei ole.

T 19.30–20.30
N 13.00–14.00 

Treener Aive Märtson

Ühe tunni hind 7 eurot, 5 tundi 30 eurot

Registreerimine ja lisainfo:
Aive Märtson
aive.martson@gmail.com
Tel 5635 5436

Shindo venitusharjutused aitavad hästi tugiliikumisaparaadi vaevuste ja liigeseprobleemide puhul. Foto: Merilin Märtson

Neile, kes armastavad tantsida, on huvikeskuses samuti mitmeid erinevaid trennivõimalusi. Tantsimine on väga hea liikumisviis, sest vähendab kehas rasvamassi, annab painduvust ja vastupidavust, treenib lihaseid. Lisaks annab see vaimselt ja psüühiliselt väga palju, vabastab stressist ja tekitab õnnetunnet.

Seltskonnatants
Seltskonnatants on üks neist treeningutest, mida saab teha ainult koos paarilisega, näiteks koos oma kalli kaasaga. Viimsi huvikeskuse seltskonnatantsu gruppidega võib liituda kogu aasta jooksul. Tundides õpitakse aeglast valss, viini valssi, fokstrotti, tangot, sambat, cha-cha-cha’d, rumbat ja džaivi.

N 18.30–19.30 algajad 
N 19.30–20.30 edasijõudnud 

Juhendaja Alar Kaasik

Osavõtuks palutakse eelnevalt registreeruda e-posti aadressil info@seltskonnatants.ee, teatades enda ja oma partneri nimed ning ühe kontakttelefoni

Arrakis tantsustuudio idamaiste tantsude huviring 

Huviringis õpitakse idamaise tantsu põhitehnikaid – pehmet, voolavat ja naiselikku keha tunnetamist, mis kujundatakse kauniks väljendusrikkaks tantsuks. Tavapärasele kõhutantsule lisaks tehakse tutvust idamaiste folkloorsete tantsustiilidega. Kõhutants sobib igas vanuses ja vormis naisele ega eelda eelnevaid tantsukogemusi. Idamaine tants on kasulik loovust arendav terviseliikumine, mis parandab füüsilist vormi, treenib keha eri piirkondi, õpetab lõdvestuma, muudab selle plastilisemaks ja liikuvamaks ning kindlasti annab positiivse emotsiooni.

T 18.45–20.15 kesktase
N 18.45–20.15 algajad

Täpsem info:
www.arrakis.ee
info@arrakis.ee
Tel 505 1357

Tants on lisaks trennile võimalus enese väljendamiseks. Foto: Arrakis Tantsustuudio / Oksana Gonšaruk

Klassikaline tants ehk ballett

Ballett annab tunnetuse keha tasakaalust, mille õppimise käigus saavad absoluutselt kõik hea rühi. Ühtlasi muudavad balletitunni harjutused keha tervikuna painduvaks ja sihvakaks, lihased muutuvad pikemaks, samm kergemaks ja võib kogeda oma igapäevaliigutustes sellist graatsiat, mida varem ei teadnudki endal olemas olevat.

Kui valgeks luigeks saamine nõuab kindlasti treeninguid alates lapsepõlvest, siis lihtsat graatsiat, head toonust ja silmatorkavalt ilusa rühi saab endale igaüks, kes proovib.

T 11.30 – 13.00
N 11.30 – 13.00
R 19.00 – 20.30

Juhendaja Tiina Rebane

Info ja registreerimine:
Tel 5690 8100
E-mail tiina.rebane@gmail.com

Treenerite nõuanded

Paljud pelgavad rühmatrenni tulla, sest pole kunagi varem käinud ja kardavad, et ei saa hakkama või seda, mida teised mõtlevad. Millega neid inimesi julgustada?

Aive Märtson: „Rühmatrenn saalis – seda sõnapaari ei tasu otsese tähendusena võtta. See kehtib küll näiteks tantsutrenni kohta, kus liigutused peavad olema sünkroonis teistega, aga pilateses ja shindos keskendub igaüks vaid endale, oma rütmile, oma tunnetusele, oma võimekusele. Tuled trenni ju selleks, et ennast aidata ja oma keha paremasse konditsiooni saada. Kui tegeled vaid endaga, siis pole sul aega ja tahtmistki ringi vaadata ega teisi jälgida. Kui keskendud vaid treeningule, siis tundub, nagu oleksid saalis treeneriga kahekesi. Tunni ajal sa teisi ei märka, aga tunni lõppedes oled saanud tugeva energialaengu kogu grupi energiast, mida kodus üksi tehes ei saa.“

Mis on treeneri juhendatud grupitreeningu plussid võrreldes omapäi treenimisega?

Terje Vaino: „Treeneri ülesanne on eelkõige juhendada ja jälgida, et harrastaja sooritaks harjutusi õigesti. Pilateses on igal harjutusel kindel eesmärk ja oluline on tähelepanu pöörata sellele, et iga konkreetse harjutuse algasend oleks õige, sellest tulenevalt tehakse õigesti kordusliigutused (kulutamata lisaenergiat). Lisaks tuletab treener pidevalt meelde õiges rütmis hingamist ja süvalihaste aktiveerimist. Samuti selgitab, milleks harjutus hea on ja millisesse piirkonda mõju avaldab. Iseseisvalt treenides ei suuda tavaharrastaja nii paljudele nüanssidele tähelepanu pöörata ning on võimalik, et tehakse harjutusi valesti. Treener aitab saavutada õiget ja maksimaalset tulemust.“ 

Kas kord nädalas treenimisega saab ikka oma lihaseid paremasse toonusesse? Kes tahaks paremaid tulemusi, siis mida nendele soovitaksid kodus ise lisaks teha?

Juta Rahkema-Praks: „Kui kord nädalas treenida, siis lihaseid ehk välja ei joonistu, aga inimene tunneb end ikkagi paremini, kui üldse mitte midagi tehes. Meie trennis saab käia kaks korda nädalas, aga on ka neid, kes käivad kord nädalas ning lisaks paar korda nädalas jooksmas, jalutamas, tantsimas, jõusaalis. Kui keegi tahab paremaid tulemusi, siis kõigepealt oleks hea arutada, mis see on, mida saavutada soovitakse. Võib-olla piisab alguses kiirest (kepi)kõnnist kaks-kolm korda nädalas, aga võib-olla kombineerida nädalas jõutreening ja sörk. Peaasi, et enesetunne oleks hea.“

Kui kiiresti võivad tulla regulaarsete trennidega alustades esimesed tulemused, et ennast nii füüsiliselt kui ka mentaalselt paremas vormis tunda?

Helen Lasn: „Mentaalselt tunneb peaaegu igaüks end hästi juba pärast esimest joogatundi – pea on selgem, tuju parem, pingeid vähem. Iga korraga läheb lõdvestus paremaks ja meel rahuneb rohkem. Füüsilise heaolutunde fenomen on sarnane, kuid mõne kuu jooksul lubavad lihased end järjest rohkem venima ning paari kuuga saab tunda end oluliselt parema rühi ja eluenergiaga. Jooga paneb energia terves kehas liikuma, tagades ainevahetuse paranemise, ning õpetab oma keha ja meelt kuulama ja nendega arvestama, mis omakorda tagab parema tervikliku organismi funktsioneerimise.“ 

Avafotol on seenioride tervisetreening. Foto: Annika Vaikla