25. mail toimus Randvere kooli staadionil taaskord heitjate seeriavõistluse Viimsi Gala. Võistlejad näitasid heitjate SV I etapil oma head taset, ületades nii mõnedki varasemad rekordid.

Võistlemas olid Eesti omad tipud: Martin Kupper, Anna Maria Orel, Kati Ojaloo, Kätlin Tõllasson ja Liina Laasma. Välisosalejatest, lisaks norrakale Ola Stunes Isenele, kes on maailma meeste kettaheite edetabelis teisel kohal, osales võistlusel veel islandlane Gudni Valur Gudnason, Soome kuulitõukaja Arttu Kangas ja Valgevene kuulitõukaja Alena Pasechnik.

Võistlussarja ja Randvere kooli staadioni rekordid vasaraheites püstitas Kati Ojaloo tulemusega 68.16. Liina Laasma poolt sai püstitatud kooli staadioni odaviske rekord 60.31. Naiste kuulitõukes aga seadis staadioni rekordi Alena Pasechnik tulemusega 17.01. Parima katse kettaheites 54.26 tegi Kätlin Tõllasson, olles tulemusega teistest peajagu ees.

Meeste kettaheide osutus väga kõrgetasemeliseks, sest peaaegu kolm meest heitsid 65 meetrit. Parimat tulemust 65.22 näitas norrakas Ola Stunes Isene, kelle isiklik rekord on 67.78. Oma ainsa kirja saadud tulemusega 64.79 lõpetas norraka järel teisel kohal Martin Kuppel. Kuppelist kaks sentimeetrit vähem heitnud Gudni Valur Gudnason teenis saadud tulemusega 64.77 kolmanda koha.

Võistluse korraldaja Ants Kiisa kiitis võistluse taset ning tublisid sportlasi, kes ei lasknud ennast segada tugevast tuulest. Vaatamata sellele, et hommikul staadionit ette valmistades saadi kaela suur vihmasadu, lakkas vihm pool tundi enne võistlust.

„Tahaksin omalt poolt tänada Viimsi valda ja valla töökat Kaiet, kellega kaks päeva Randveres koos askeldasime. Tänada tahaksin ka kõiki sportlaseid ja treenereid, kes oma osalemisega austasid meie võistlust!“