Suvel on kõige parem end kuuma päikese eest jahutada meres, tiigis, järves või jões. Sõpradega veepalli mängida on omakorda lõbus, kuid kui soovid rohkem ekstreemsust, tasub proovida erinevaid veespordialasid.

Vaatamata sellele, et Viimsi asub mere ääres, tuleb siiski tõdeda, et meil on piiratud võimalused veespordiga tegelemiseks. Kui harrastajal on vajalikud spordivahendid ja varustus olemas, on merd küllaga, kuhu harjutama minna. Hetkel tuleb aga veespordihuvilistel, kellel on soov saada koolitust ning treeninguid, suunduda enamjaolt Viimsist väljapoole.

Mure võib aga lahenduse leida juba õige pea. Haabneeme randa kolida plaaniv Fan Surfiklubi MTÜ eesmärk on soodustada üleüldist noore huvi- ja sporditegevust ning pakkuda merelisi tegevusi, sealhulgas mitmeid erinevaid surfamisega seotud treeninguid, koolitusi ja muudki.

Rohkelt veespordiga tegelemise võimalusi leiad sel suvel näiteks Piritalt, kuhu kohale jõuab kiirelt ja lihtsalt ka jalgrattaga. Mõningad huvitavad veespordialad, mida suvel ära proovida.

Aerusurf ehk SUP

Aerusurf on midagi uut ja huvitavat. Oled kindlasti näinud SUP-lauaga vee peal sõitjaid, aer käes. Esialgu võib laual tasakaalu leidmine tunduda raske, kuid tegelikult saavad sellega hakkama kõik. SUP-iga saab nii üksi kui ki seltskonnaga vee peal kas lihtsalt sõita, lisada ekstreemsust lainetes möllates või teha lausa fitnessitreeningut. Lisaks huvitavale kogemusele saad ka hea füüsilise koormuse ning järgmine päev võivad olla valusad nii mõnedki lihased.

SUP-itada saab näiteks Pirita Surfiklubis koos sõpradega. Samuti toimub seal igal õhtul algusega kell 20 SUP-matk Pirita jõel koos treeneriga.

Tuulesurf ehk purjelaud

Kui juttu tuleb tuulesurfist, siis mõeldakse selle all purjelauasõitu. Kuna veesõiduvahend koosneb purjest ja lauast, tuleneb sealt ka nimetus – purjelaud.

Purjelauaga saab mere peal arendada märkimisväärselt suurt kiirust, mille käigus omakorda sooritada kõrgeid õhulende. Ka selle ala selgekssaamine võib algselt tunduda lausa võimatu, kuid tegelikkuses see nii ei ole. Kui teisedki selle selgeks on saanud, siis võid kindel olla, et saad sinagi. Küll aga on vajalik varuda kannatust ja püsivust.

Pirita Surfiklubi pakub lisaks aerusurfile ka purjelauaga sõitma õppimist. Neil on nii grupi- kui ka personaalkoolitused. Eestis on väga sobilikud tingimused purjelauasõidu harrastamiseks, sest rannikuäärne meri on enamasti madal ning lained ei ole eriti suured.

NB! Ohutuks surfamiseks ära mine merele maatuulega ja üksi. Kasuta alati päästevesti ja kiivrit. Kaasa võiks võtta ka veekindlasse kotti pandud telefoni.

Kanuumatkad

Kanuusõidud pakuvad head lõõgastust värskes õhus ning ei nõua erilisi oskusi. Sõidul tuleb aga kasuks rahulik meel ning hea koostöö teiste paadis viibijatega. Kanuumatku on erinevaid – saab sõita ekstreememalt nii vee alt läbi kui ka suurema vooluga kärestikes või rahulikult liuelda ning nautida loodushelisid. Eestis matkadeks kasutatavad kanuud on enamjaolt kolmeistmelised ning kahekohalisi kanuusid on vähem, olles algajale ka suhteliselt kipakas veesõiduk. Enamasti sõidetakse kanuus kahekesi, kuid rahulikul ja sügaval veekogul sõites olulist vahet ei ole. Küll aga kiirel, madalal ja kivisel veekogul võib kolm inimest kanuus liiga raskeks osutuda ja manööverdamine keerukaks muutuda.

Lisaks huvitavale kogemusele saad ka hea füüsilise koormuse ning järgmine päev võivad olla valusad nii mõnedki lihased.

Viikingite küla korraldab kanuumatka mööda Pirita jõge, mis kestab 2–3 tundi. Retke käigus läbitakse umbes 8 kilomeetrit, kuid soovi korral saab matkata ka pikemalt.

Veelaud ehk wakeboard

Veelauasõit on spordiala, mis sarnaneb lumelauaga sõitmisele. Jalad kinnitatakse laua külge ning sõitjat veab kas kaater või kaabel. Ala on sobilik igas vanuses inimesele, kellel on soov aktiivselt aega veeta. Vajalik on vaid tahtejõud minna vette ning kuulata ära instruktori õpetussõnad. Kui lihtsalt vee peal sõit on selge ning soovid natukene ekstreemsust juurde, saab hakata katsetama erinevaid hüppeid ning uusi sõidustiile.

Laheda veelauasõiduelamuse Valdeku järve kristallselges ja puhtas vees saab Estrella Wakeparkis, mis oma olemuselt on veelaua kaablipark. Spetsiaalne kahest mastist koosnev süsteem ja väikese võimsusega elektrimootor on sõitjale ohutum kui paadi taga veelauatamine ning sobib igas vanuses sportlikus vormis inimesele.

Vesijalgratas

Kui sulle meeldib suvel rattaga mööda linna ringi kruiisida, siis tasub proovida ka midagi uut, mis on kui jalgrattasõit, kuid liikumine toimub vee peal. Vesijalgrattal, samamoodi kui tavalisel jalgrattal, on sinu ülesandeks vaid pedaale vändata ning lenksu keerata. Mine üksi või koos sõpradega ning seigelge kasvõi terve päev. Vesirattal on võimalik näiteks püüda kala, kuid ka vahepeal ratta pealt vette sulpsata.

Vesijalgrattaga saab näiteks sõita Pirita jõel. Selle jaoks tuleb rentida vee peal sõitev ratas Bell-Marine paadilaenutusest, mis asub Pirita silla kõrval, jõe ääres.

Purjetamine

Purjetamise ajalugu on pikk ning kindlasti tuleks ära proovida see vanim tänapäevaselt korraldatud sportimisvõimalus. Purjetamise peamiseks jõuallikaks on tuul ning tänu sellele toimub ka liikumine. Enne purjetama minemist tuleb aga hoolikalt tundma õppima mereterminoloogiat. Tähtis on see, et kõik mõistaksid üksteist ning räägiksid ühte keelt. Ei tasu kurvastada, kui kõik uued sõnad kohe meelde ei jää, sest just praktika käigus õpid kõige kiiremini.

Purjetama saab õppida näiteks mitmeid aastaid järjest Eesti parimaks purjespordiklubiks valitud Rein Ottosoni Purjespordikoolis. Tänaseks on koolil kaks filiaali: Pirita ja Leppneeme. Purjespordikoolis tegeletakse nii purjetamise algõpetuse kui ka noorte- ning olümpiadistsipliinidel võistlemisega.