Tahan tunnustada ja tänada neid naisi ja mehi, kes hoolitsevad selle eest, et Viimsi rahvas saaks täiel rinnal nautida seekordse imelise talve mõnusid.

Pühapäeva hommikul auto katuselt 10 cm öösel värskelt sadanud lund maha pühkinud ja autonina Tädu suusaradade poole seadnud, mõtlesin autos, et mis mind metsas ees ootab. Olin meeldivalt üllatunud, kui nägin, et kogu trass oli üle freesitud ja klassikarada värskelt sisse tõmmatud.

Raja hooldajatele olid tänulikud kümned suusatajad. Minu näole tõid erilise naeratuse need Viimsi noorikud ja härrasmehed, kes olid rajale toonud oma 5+ aastates lapsed. Tuleb tunnustada noori, kes viivad sellises vanuses lapsed 2,1-kilomeetrisele rajale. Nägin oma silmaga, kuidas jorupillijonn poolel maal võimust oli võtmas, aga kannatlik ema sai temast võitu ja poolelt maalt finišisse libistati suusk ikka kahekesi koos.

Selle nädala hommikul olid kooliealised juba koolipingis ja emad isad tööpostil, aga parkimispaikades seisis siiski paarkümmend autot ning kena talveilma ja häid radu nauditi taas.

Eriline tänu nendele lasteaiaõpetajatele, kes olid Tädu metsa toonud kaks rühma mudilasi. Kujutan ette, kui magusasti maitseb lõunauni neile paarikümnele poisile ja tüdrukule, kes müttasid paar tundi kodumetsa kohevas lumes.

Minu hea ametikaaslane, suusatamise professor Kaarel Zilmer, kes on Viimsi tervislike eluviiside eest ja looduses liikumise eestkõneleja – mees, kes mindki Tädu metsa meelitas –, peaks küll rahul olema, et meie valla rahvas nii liikumislembene on.

Jõudu rajameistritele ja hoolivat suhtumist kõikidele radade kasutajatele!

Enn

vanuseklassi 70+ esindaja

viimsilane

Avafoto: Tädu suusarajad on hästi hooldatud ja pakuvad rõõmu paljudele. Foto: Kadi Bruus