Tantsustuudio Black & White Dance on Viimsi tegutsenud üle 13 aasta. Tegu on aktiivselt esinemas käiva tantsuperega, kes lisaks tavapärastele treeningutele käivad koos ka suve- ning talvelaagrites. Stuudio tegemistest rääkis klubi asutaja ja koreograaf Liis Vahter.

Tantsustuudio sai alguse umbes aastal 2006, kui Liis Vahter hakkas koos tantsukaaslasega trenne andma Viimsi huvikeskuses ja siis oli tantsustuudio veel teise nimega. Mõned aastad hiljem suunduti Haabneeme keskusesse Kaluri teel 3, kus tegutsetakse tänaseni, ning stuudio nimeks sai Black & White Dance ehk lühidalt BW Dance. „Kaluri teel tunneme end koduselt, sest saame olla isekeskis ning saan saali kasutada ka õhtul päris hilja, kui loon uut koreograafiat või valmistume esinemisteks,“ täpsustas Vahter.

Tantsustuudios on võimalik õppida showtantsu, club style show’d ja breiktantsu. Igakuiselt on võimalik liituda ka erinevate drop-in tundidega – twerk, contemporary ja street dance. „Ootame kõiki huvilisi, kellele meeldib tantsida, esineda või saada lihtsalt paremat füüsilist vormi,“ ütles Vahter, „trennid on nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.“

Kõige populaarsem stiil on koreograafi hinnangul club style show. Seda ilmselt põhjusel, et see on suunatud pigem noortele ja täiskasvanutele, kes moodustavad şuurema osa tantsustuudiost. Lisaks on selle stiiliga võimalik astuda üles nii tausta- kui ka showtantsijana ning see sobib suurepäraselt erinevatele pallimängudele ja üritustele.

 Merivälja turg Esinemine. Foto: Sofia Süvaorg

BW Dance’i esindustiim

Tantsimine aitab unustada kõik mured, annab hea enesetunde ja hoiab keha vormis. Isegi kui sul on olnud halb päev, siis pärast tantsimist on tuju kindlasti palju parem,“ kinnitas Liis Vahter. Tema sõnul muudavad tants ja toredad trennikaaslased enesetunde alati heaks ja positiivseks. Lisaks hoiab tantsimine inimesed nii kehalt kui ka hingelt noorena. „Nähes õpilasi lahkumas trennidest positiivse emotsiooniga, valmistab see mulle palju rõõmu,“ lisas ta.

Sunlighti muusikavideo võtted. Foto: Liis Vahter

Stuudio esindustiimi moodustavad tüdrukud, kes käivad trennis 2–3 korda nädalas, on õppinud selgeks vastavad kavad ning tantsivad üksteisega sünkroonis. Selle tiimiga käiakse erinevatel üritustel – pulmad, suvepäevad, välipeod, klubid ning ollakse taustatantsijad ka muusikutele. Tantsitakse ka pallimängudel ning eelmisel aastal olid BW Dance’i tüdrukud modellideks uuele Eesti brändile.

Esineda saavad BW Dance tantsustuudios kõik, kes soovivad. „Minu arust on äärmiselt oluline ka lavaline kogemus, sest see annab julgust ja enesekindlust tulevikus,“ tõdes Vahter.

Kogemustega treener

Liis Vahter alustas treenerina aastal 2006, kuid erinevate tantsustiilidega on ta tegelenud alates 6. eluaastast. Sinna kuuluvad club freestyle, hip-hop, funky, jazz, showtants, ballett, salsa jne, kuid kõige südamelähedasem on talle club freestyle. Ta on tantsinud Eesti ja Soome klubide grupi koosseisus, showtantsijana ning erinevate projektide ja bändide taustatantsijana. Esinenud Peterburis klubimuusika suurüritusel Dance Planet Seven ja üles astunud 50 Centi soojendusesinejana. Täiendanud ennast koreograaf Patrick Cheni, Lee Danieli ning LaVelle Smith workshopidel ja ka teiste koreograafide juhendamisel. Tantsinud enamikes Eesti klubides, alustades kunagisest Decolteest ja Hollywoodist, ning tantsinud taustatantsijana Eesti artistidele, nagu Merlyn Uusküla, Mariliis Jõgeva, Niki, Cool D, A-Rühm ning paljudele teistele.

Liis Vahter. Foto: Kristiina Tiimus

Tänaseks on esinemiste ning läbielatud kogemuste pagas suur. Näiteks on Liis tantsinud sellistee artistidele, nagu Rocco, Groove coverage, Cascada, Pakito, Pendulum, Dhany vs Benassi Bross, Jan Wayne, DJ Tonka, Jaba, Panacea, Special D, DJ Pavo, Klaas, Guru Josh, Edward Maya, Inna, Aquagen, Starsplash, Rob Mayth, Lawless, Brooklyn Bounce aka Bonebreaker, Global Deejays, Marc van Linden ,Alex C, Dan Winter, Sylver, Klubbheads, Double You jpt. „Nendest Dhany Benassi Brossile tantsin siiani,“ võttis Vahter teema kokku.

Tantsimisest loobumisele ei ole naine mitte kunagi mõelnud. „Tantsimine on minu jaoks sama loomulik nagu hingamine,“ selgitas Liis Vahter. Kui paljud tantsukaaslased, kellega kunagi koos esinemas ja tantsimas on käinud, otsustasid 30-aastaselt, et nüüd on küll imelik tantsida ning tõesti loobusidki, siis tema ei mõista, kuidas nii kella pealt saab loobuda. „Minu jaoks on see võimatu,“ jäi ta endale kindlaks. Unistused seoses tantsustuudioga on naisel täitunud. „Ma pole kunagi soovinud endale suurt tantsustuudiot, pole kunagi unistanud igale poole laienemisest ja kõikidest kõige suurem olemisest. Minu jaoks on oluline tunne, et kuulun sooja tantsuperre,“ sõnas Vahter.

Täpsemat infot tantsustuudio kohta leiab kodulehelt bwdance.ee.