23.–30. septembril peetakse nii Eestis kui ka kogu Euroopas taas spordinädalat. Veel jõuab osa võtta väga mitmetest huvitavatest treeningutest, mis kõik on tasuta!

Spordinädala 2020 läbiviijateks Eestis on Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. Viimsi vallas viib spordinädalat läbi Viimsi vald koostöös Viimsi Spordiga.

Viimsi Spordi juhatuse liige Siiri Visnapuu, mis on spordinädal?

See on suurim liikumist ja tervislikke eluviise propageeriv sündmus Eestis, sest eelmisel aastal registreeriti spordinädalal ühtekokku ligi 193 840 osaluskorda. Seda korraldame Viimsis alles teist aastat, kuid juba on see saanud rahva jaoks tähtsaks osaks septembrikuust.

Spordinädalaga soovime näidata, kui mitmekülgselt võib trenni teha. Meie kavas on  kaheksa erinevat spordiala, mis pakuvad iga päev uut väljakutset, igaüks saab valida endale meelepärase treeningu või kõiki proovida. Meie eesmärgiks on panna rahvas liikuma ehk suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu. Loomulikult tahame ka tõsta üleüldist teadlikkust nii spordi- kui ka tervisealal. On teada, et aktiivsetel inimestel on rohkem energiat ja positiivne ellusuhtumine. Liikuma peaks nii palju kui võimalik ning selle eest on meie keha meile tänulik.

Millisel määral erineb seekordne spordinädal eelmisest?

Lisandunud on rulluisutamine – seda tuleb õpetama mitmekümnekordne Eesti meister Kert Keskpaik. Muidugi peame arvestama praeguse olukorraga riigis ja järgima karmilt ohutusnõudeid. Trennis hoiame üksteisega turvalist vahemaad ning enne ja pärast igat treeningut desinfitseerime ühiskasutatavad treeningvahendid.

Keda ootate üritusest osa võtma?

Osalema on oodatud kõik – nii suured kui ka väikesed, võistlussportlased ja rahvasportlased ning eriti need inimesed, kes vajavad tõuget aktiivsema elu suunas. Tean omast käest, et palju lihtsam on kellegagi koos trenni tulemine – siis, kui ise ei suuda leida üles seda viimast killukest motivatsiooni. Koos liikudes on treening palju lõbusam ja kodust väljasaamine lihtsam. Vabandusi, miks mitte trenni tulla, ei ole lihtsalt võtta, sest kõik trennid on tasuta ning toimuvad ohutuse tagamiseks värskes õhus. Tule julgelt kohale ning treenime üheskoos!

Rohkem infot toimuvate treeningute kohta, leiad Facebookist „Spordinädal Viimsis“ ürituse alt.