BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond kinnitas hiljuti ametlikult, et on sõlminud lepingu 20-aastase Eesti koondislase Sander Raiestega. Raieste tuleb kodumaale mängima laenulepingu alusel, Hispaania tippklubist Baskonia.

Viimsis treenerite Sulev Särekanno, Valdo Lips, Indrek Ruut ja Indrek Visnapuu käe all harjutanud Raieste, siirdus Hispaania tippklubisse, Euroliigas osaleva, Vitoria Baskonia ridadesse, 2016. aastal.

Sander Raieste. Foto: Korvpalliklubi Viimsi/Estover

Baskonia duubelrivistuses, Hispaania tugevuselt kolmandas liigas, teenis Raieste mänguaega keskmiselt 24,5 minutit, millega kogus 9,4 punkti, 5,3 lauapalli ja 2,1 korvisöötu. Eesti rahvuskoondise eest tõusis Raieste esile viimases MM-valiksarjas, mille krooniks sai legendaarses võidumängus Serbia vastu sooritatud võiduvise.

Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok, väljendas klubipoolset rõõmu, et Eesti koondise mängija õnnestus tiimi tuua. “Kõik Eesti koondise tasemel mehed on alati olnud meie radaril ning Sandrit hakkasime me jahtima juba eelmisel hooajal, kuid siis ei läinud see õnneks. Tänavu uuesti kontakti võttes, olid nii Sander kui ka Baskonia klubi keskkonnavahetusest huvitatud,” rääkis Reinbok.

  • Sander Raieste üleminekust Hispaaniasse, loe täpsemalt SIIN