Mere lähedus pakub Viimsis palju võimalusi ranna- ja merespordiks. Toome välja mõned võimalused.

Fansurf Surfikool

Fansurf Surfikool Haabneeme rannas pakub lastele, noortele ja täiskasvanutele tegevust SUP-i, purjelaua surfi ja lohesurfi näol. Vajalik varustus antakse surfikooli poolt. Turvavarustusena antakse päästevest ning vajadusel soojahoidmiseks kalipso. Lisaks on võimalik varustust iseseisvalt rentida, samuti soetada surfipoest vajalikku. Suvel korraldatakse lastele ja täiskasvanutele erinevaid laagreid, samuti kursusi ja koolitusi. Igapäevaselt toimuvad laste ja noorte surfitrennid. Romantikahuvilistele korraldatakse sumedatel suveõhtutel päikeseloojangu SUP-matkasid ning samuti on võimalik organiseerida sünnipäevi ja firmaüritusi.

Lisainfo: Risto Kõrgemägi, tel 5668 6766, info@fansurf.ee, www.fansurf.ee, FB: Fansurf Surfikool.

Rein Ottosoni Purjespordikool

Rein Ottosoni kuulsaimad õpilased kaksikvennad Tõnu ja Toomas Tõniste on toonud erinevatelt olümpiamängudelt hõbe- ja pronksmedali. Temanimeline purjespordikool on asutatud 1997. aastal, kuid purjetajaid on Rein Ottoson treeninud juba umbes 40 aastat. Spordikool pakub aastaringset huvialakoolitust ning huvitegevust. Kooli põhispordialaks on purjetamine, mille algõpetus toimub alates 7.–8. eluaastast Pirital.

Igal aastal alustatakse ühe laste algõppe grupiga, kuhu oodatakse 7–10-aastaseid lapsi ning grupi suuruseks on ümmarguselt 10–12 last. Purjetamisega alustades ei ole vaja omada mingit varustust, paadid ja päästevestid on spordikooli poolt. Algõpetuse faasis saavad lapsed purjetada Optimist paatidega, sõita SUP-lauaga ning käia kaatriga koos treeneriga merel. Pärast kaheaastast algõppe läbimist alustatakse võistlustega ning sihipäraste treeningutega. Siis on käes ka aeg, kus pärast Optimisti tuleb endale ise uus paat muretseda.

Lisainfo: Rein Ottosoni Purjespordikool OÜ, tel 506 6150, rein@ropk.ee, www.ropk.ee.

Uku Kuusk Purjespordikool

Miiduranna sadamas pakub purjetamisõpet Uku Kuusk Purjespordikool. Alustatakse A-st ja B-st. Mere ja purjetamisega tutvumiseks on programmis algkursus, mis sisaldab kaheksa kahetunnist treeningut. Nende 16 tunni jooksul selgub, kas keskkond on lapsele meeldiv, kas ta on veeinimene ja soovib sellega edaspidi tegeleda.

Päris esimene treening algab kaldal, kus õpitakse selgeks purjeka osad, aga juba samas trennis käiakse ka ilma purjeta vee peal roolimist õppimas. Iga järgmise treeninguga korratakse õpitut ja tasapisi püüatakse jõuda iseseisva purjetamiseni.

Algaja esimeseks paadiks on Optimisti tüüpi purjekas. See on mõeldud kuni 15-aastastele noortele, kel maksimaalseks kaaluks 55 kg.

Lisainfo: www.facebook.com/purjespordikool, ukulapsed@gmail.com.

Rannavõrkpalli saab mängida Haabneemes ja Leppneemes

Rannailmad ja võrkpall sobivad hästi kokku ning Viimsis on kolm väljakut, kus mängu nautida.

Leppneeme küla rannavõrkpalliplats asub lasteaia kõrval.

Laia liivarannaga Haabneeme rannas on kaks platsi, millest ühel saab mängida ka rannatennist. Haabneeme väljakute broneerimine on tasuline ning seda saab teha maksimaalselt kaks nädalat ette keskkonnas https://app.booklux.com/book/viimsi

Samas Haabneeme rannas asuvad ka Fansurf Surfikool, restoran Oko ja Wöör rannakohvik.