Foto: Mauri Levandi

6. novembril kulmineerunud kõrgetasemeline naiste ITF-i 25 000-dollarilise auhinnafondiga turniiri Haabneeme Paf Open üksikmängu võitis Malene Helgo Norrast. Tulemusega 6-4, 6-2 edestas ta turniiri esinumbrit, Hollandi esindajat Arantxa Rusi.

Mõlemad olid väljakul ka paarismängu finaalis, ka siis tuli Rusil koos sloveenlanna Dalila Jakupoviciga tunnistada Helgo ja hollandlanna Suzan Lamensi paremust. Tulemuseks 6-2, 6-1.

Turniiril osales ka 11 Eesti mängijat. Kvalifikatsioonist põhitabelisse jõudis Laura Rahnel. Vabapääsmega said põhitabelisse veel Katriin Saar ja Elisabeth Iila. Põhiturniiril mängisid Maileen Nuudi ja Elena Malõgina. Kõige edukama Eesti esindajana kaotas Malõgina veerandfinaalis just Malene Helgole 7-6 (5), 6-2.

Terve nädala kestnud turniir toimus Forus Spordikeskus Viimsis. Teist aastat järjest oli korraldajaks ka Viimsis tennisetreeninguid pakkuv US Tenniseakadeemia. Kuigi enamus sportlasi osaleb tiirutavadki kogu hooaja erinevate võistluste vahel, jätkus kiidusõnu nii moodsale spordikeskusele, turniiri kõrgetasemelisele korraldusele kui ka rikkalikule auhinnalauale. Eriti kiideti pallilaste tegevust, kellest paljud on just US Tenniseakadeemia kasvandikud.