30. aprillil toimus IV Püünsi pereorienteerumispäev. Tegemist on populaarse kogukonna spordisündmusega, millel osaleb igal aastal järjest rohkem huvilisi. Sellel aastal oli sündmus arvatud ka Viimsi 100 spordisündmuste nimistusse.

Gea Radik, Püünsi kooli huvijuht

Sündmuse eestvedaja ja korraldaja on Püünsi Kooli toimekas pere. Orienteerumise raja paneb paika ja professionaalsete märkevahenditega aitab Orienteerumisklubi TON ning selle eestvedaja Mait Tõnisson.

Sündmus on hinnatud ja populaarne just seetõttu, et osaleda saavad nii tõsised sportlased kui ka pered sülelastega. Orienteerumiseks oli kaks võimalust: “Naudin aega perega” ja “Olen täna võidumees”.

Esimesel juhul läbiti nii palju punkte, kui palju osalejad soovisid ja omas tempos. Teisel juhul luges kiirus ja läbitud pidid saama kõik punktid.

Osaleda saab pereorienteerumispäeval nii pere- kui ka sõpruskonnaga. Sündmuse eesmärgiks on ärgitada kõiki vanusegruppe liikuma, tulla pere või sõpradega välja kevadist loodust nautima ja Püünsi külaga tutvuma.

Kuna märkepunktid on paigutatud nii külatänavatele kui metsa, annab see võimaluse osaled nii lapsekäru kui ratastooliga. Samuti on igal aastal osalistel kaasa hulgaliselt vahvaid karvaseid perelemmikuid – ruumi jätkub kõigile.

Rajalt tulijaid üllatasid kosutavad pirukad ja mahlajook. Võidu peale orienteerumise võitjaid ootasid finišis karikad.

Sellel aastal jaotusid karikad nii:

  • I koht – Haabneeme Kool 2,
  • II koht Haabneeme õpetajad,
  • III koht CFC.

Ootusärevust jagus aga kõigile osalejaile, sest vahvat sündmust on järjest enam hindamas ja toetamas kohalikud ettevõtjad ja spordiklubid, toetajaid oli ka kaugemalt.

Sündmust toetati nii korraldamisel kui üllatuskingitustega orienteerujaile ja viimaseid oli sel aastal päris palju. Kõik need kingitused loositi sündmuse lõppedes kõikide osavõtjate vahel välja.

Tahame siiralt tänada kogu suurt osalejate seltskonda, kes selle aastasel sündmusel kaasa orienteerus – 111 võistkonda ligi 400 osavõtjaga.

Täname ka toetajaid, kes mõistavad meie sündmuse olulisust ja annavad toredasse kogukonna spordisündmusesse oma panuse. Täname Teid!

Orienteerumisklubi TON, Viimsi vallavalitsus, Püünsi Külaselts, AS Baltic Restaurants, Püünsi Stuudio, ajakiri “Paat”, kassikohvik “Nurri”, spordiklubi MyFitness, Korvpalliklubi “Viimsi”, restoran “China red”, Kaare lelula OÜ, D-wear e-pood, Muuv Viimsi seiklusmaa, Roll Spot Viimsi, MindfulBody Pilates, Tallinn Viimsi SPA, Atlantis H20 Aquapark, VIIMSI KINO, COOP Harju, Siigur restaurants, Saku Läte. Järgmisel kevadel kohtume jälle Püünsis!