Aprillis läks suure hooga käima purjetamishooaeg, mis viis Viimsi noored sportlased kohe rahvusvahelistele vetele. Purjetajate osalemist toetas Viimsi vald.

2022. aasta purjetamise Euroopa meistrivõistlused Zoom8 võistlusklassile peeti 12.–16. aprillil Austrias Mörbischi jahtklubis Neusideli järvel. Võistlustel osalenud Rein Ottosoni purjespordikooli kasvandiku Rasmus Randmäe (EST41) sõnul möödus EM heitlikes ilmastikutingimustes. „Oli ilusat tuult, tuuletust ja tugevamaid tuuleiile. Plaanitud kaheteistkümnest võistlussõidust sai peetud  kaheksa,“ sõnab ta.

Rasmuse jaoks oli EM edukas, sest poiste arvestuses saavutas ta teise koha. Kolmanda koha sõitis välja Kaito Haamer Uku Kuusk purjespordikoolist.

Rasmus Randmäe poodiumi teisel astmel. Foto: erakogu

Esikümnesse jõudis eestlastest veel Maru Reiter (Tallinna jahtklubi) 7. kohaga.

Tüdrukute arvestuses oli parim eestlane 5. koha saavutanud Mia Maria Lipsmäe (Uku Kuusk purjespordikool). Talle järgnesid Eesti tüdrukutest Sandra Sinivee (Uku Kuusk purjespordikool) 7. kohaga ning Kertu Külaots (Tallinna jahtklubi) 9. kohaga ja Elisabeth Hitrov (Rein Ottosoni purjespordikool) 12. kohaga.

14. aprillist 21. aprillini osales Elisa Tamm pärast kaht ettevalmistuslaagrit Prantsusmaal Atlandi ookeani Biscaia lahe ääres Hourtini järvel ILCA 6 paadiklassi U21 Euroopa meistrivõistlustel. Neist võttis osa ligi 200 sportlast 36 riigist. Samal ajal toimusid ka ILCA 7 U21 vanuste Euroopa meistrivõistlused. ILCA 7 on meeste ja veidi väiksema purjega ILCA 6 on naiste olümpiapaat.

„Võistluste esimesel kahel päeval toimus paatide võistlusvastavuse kontroll ja proovisõit. Järgmisel kuuel päeval toimusid võistlussõidud. Iga päev kaks, mille võitja sai ühe punkti, teine koht kaks punkti jne. Euroopa meistriks krooniti võistleja, kes kogus kõikidest sõitudest kokku kõige vähem punkte. Seekordne võitja naiste arvestuses oli Shai Kakon Iisraelist,“ teeb Elisa ülevaate.

Tema ise lõpetas oma parimas sõidus 21. kohaga. „Esimestel päevadel olid ilmaolud head – oli soe, päikseline ja kerge tuul. Viimastel päevadel oli aga vihmasadu ja tugevam tuul, mis viisid temperatuuri alla, ilm oli külmem kui Viimsis ning purjetades tuli kanda kõiki sooje riideid, mis olid kaasa võetud,“ sõnab sportlane.  

ILCA 7 U21 Euroopa meistrivõistlustel osales Viimsist ka Kaspar Raus, kelle tulemuseks oli 45. koht hõbefliidis ja 100. koht üldkokkuvõttes.

Avafoto: võistluse esimestel päevadel oli kena päikseline ilm. / Elisa Tamm (vasakult esimene) võistlemas. Foto: EurILCA / Thom Touw