Aasta 2020 oli eriline aasta ja seda nii heas kui ka halvas. Tegu oli väljakutsete aastaga. Sa kas said sellega hakkama või mitte. Sa kas võtsid väljakutse vastu või andsid alla. Martin Reimi Jalgpallikool võttis selle vastu ning andis endast rohkem kui isegi oodata oskas. 

Kui eelmise aasta jaanuaris levis küll juba natuke hirmu, mis saama hakkab, siis kõik, mis saabus, oli nii ootamatu, et nüüdseks peaaegu ei usugi, et see päriselt juhtus. 

Meie jaoks oli 2020 üks suur väljakutse. Kuidas panna asjad toimima nii, et kõik laheneks ladusalt ja võimalikult valutult? Hoidsime oma joont ja otsisime lahendusi. Leidsime võimalusi ja teostasime neid. Praegusel hetkel võime öelda, et lõppkokkuvõttes kõik õnnestus. Treeningud said lahendatud veebitrennide ja iseseisvate treeningutega. Ilmad olid ju tegelikult ilusad ja kõik klappis. Muidugi pole tegu ideaalse lahendusega treeningute puhul, aga nii meie kui ka treenitavad said olukorrast palju õppida. Iseseisvust, motivatsiooni kasvatamist, ajaplaneerimist. Lisaks õpetas see lastele omapäi töötamist, sest ega päriselt jalgpalluriks ainult trennis käimisega saa, ka ise peab kõvasti pingutama ja lisaks treenima.

Oodatud jalgpallihooaega esialgse graafiku järgi alustada ei saanud ning hilisemgi jõudis mitu korda muutuda. Seega leidis taaskord tõestust kõnekäänd, et kui meie teeme plaane, siis üks mees naerab. Siiski said lõpuks kõik takistused ületatud ja esindus sai mängudega alustada mai lõpus (planeeritud märtsi asemel). Riburada pidi tulid järele ülejäänud liigad ning nooremate meistrivõistlused. Tavapärane rütm hakkas saabuma – trennid, võistlused, üritused.

Tulemused olid head

Tulemused 2020 hooajal olid täitsa head. Esiliiga B-s mängis esindus end viiendale kohale ja II liiga Lõuna/Lääne piirkonnas tulime kuuendaks. Noored näitasid oma taset, olles olemas ja alati võideldes, võttes nii turniiridelt mõnegi võidu. Näiteks korjas 2007 grupp kokku kolm turniirivõitu oma vanuserühmas, olles püüdmatud Saue, Tiger ja Flora Nike Cup-idel. Tublilt esineti ka Summer Cup-il, kus 2010 ja 2006 grupid tulid kolmandale, 2009 teisele kohale. Flora Seesam Cup-i panid kinni 2011 ja 2008 grupid. 

Meie noori valiti ka noortekoondistesse. Eriti edukaks osutusid vanemad tüdrukud, kellest Liisa Liimets, Miia Malm ja Kätrin Välba kuulusid U15 tüdrukute koondisesse ja võidutsesid üheskoos Balti turniiril. U17 tüdrukute koondises olid meilt mängimas Natali Sigijane ja Liselle Palts. Ka U17 tüdrukud osalesid Balti turniiril ja tõid Eestisse teise koha. Jala noortekoondise ukse vahele said esinduse eest mänginud Gregor Lehtmets, Oscar Ollik, Johann Kõre, Robin Kane ning Karl Erich Kaljuvere. Lisaks võidutses Naiste rahvaliigas taaskord meie klubi emadest kokku pandud võistkond MRJK naised, tulles teist aastat järjest rahvaliiga võitjaks.

Jalgpallivaimustus on kasvamas

Sügisesel uute laste vastuvõtul oli nii tore näha suurt ja siirast huvi jalgpalli vastu. Meie kõige suuremaks üllatajaks olid aga väikesed tüdrukud, kelle suur huvi jalgpalli vastu on kasvanud. Nii lõime esmakordselt meie ajaloos eraldiseisva väikeste tüdrukute grupi. Nüüd saavad meie juures treenida ka 2014 ja varem sündinud tüdrukud. Lisaks on väga tore ja südantsoojendav vaadata pisikesi asjalikke 2015/16 sündinud poisse, kes kõik tahaksid saada jalgpalluriteks ja proovivad kogu hingest täita etteantud ülesandeid.

Sügis tõi suurema muutuse ka vanematele gruppidele. Varasemalt lihtsalt jalgpallitreeningutele pühendununa otsustasime lisada kohustusliku üldfüüsilise osa. Raul Jerva on füüsilise ettevalmistuse treener, kes paneb poisse kiiremini jooksma, kõrgemale hüppama ja tehniliselt kasulikumalt liikuma. Raul on õppinud Inglismaal sporditeadust. Seega mees teab, mis tegema peab, et vorm paraneks.

Hingega tehtud tööd märgatakse

Kahtlemata oli möödunud aasta muutuste aasta. Samas ükski muutus ei olnud justkui teadlik otsus, vaid kõikide asjade kokkulangevus. Nagu öeldakse – kui teed asja, mida armastad, siis loksub alati kõik ise paika ja su pingutusi märgatakse. Nii ootas meid aasta lõpus varajane jõulukingitus Viimsi valla poolt, kus tunnustati meie ühte traditsiooniks saanud heategevusüritust – MRJK perepäeva, aasta sporditeo preemiaga. Tegime üheskoos seda, mida õigeks pidasime ja see, et seda märgati, on rohkem kui meeldiv. 

Martin Reim
Martin Reim

Töötades hingega, panustad endast kõik. Oleme kogukonnaklubi, kuhu on alati kõik oodatud. Meil saavad treenida juba nelja aastased (nüüd nii poisid kui tüdrukud!), noored ja täiskasvanud. Lisaks toimuvad meil emade ja isade treeningud. Avamata on küll veel eakate grupp, aga ka selle oleme valmis looma kui huvilisi oleks. Meil leidub ka gruppe, kus käivad koos mängimas sõpruskonnad ja asjaarmastajad. Jalgpall ei ole pelgalt võistlused ja võitmine vaid kogukond, sõbrad ja kvaliteetselt veedetud aeg. Me teame, et kõik koos suudame rohkem ning klubi idee on süstida inimestesse usku, positiivsust ja võitlusvaimu.

Olles Viimsis oma koha leidnud, oli meil väga suur au saada tunnustatud Harjumaa Spordiliidu poolt, kes rõhutas just samu väärtusi, pingutusi, positiivseid hoiakuid, oskust märgata, koos tegutseda ning teotahet, nimetades meid Sporditähtede galal aasta 2020 Harjumaa parimaks spordikooliks. Hetkel on sellest suuremat tunnustust raske ette kujutada. See õlale patsutus tuli täpselt õigel ajal. Me teeme õiget asja. Teeme seda, sest tahame seda teha ning teeme seda, et olla osake suurest Viimsi vallast, täiustades seda oma võimete, oskuste ja võimalustega.

Kõik on oodatud liituma!

Ole sa noor või vana, ootame sind trenni! Õpetame sind mängu nautima. Lisame sõprade saldole nii mõnegi põneva leiu. Teeme üheskoos midagi ägedat ja anname sulle koha, kus oled alati oodatud. Koos suudame seda! 

Raskuste kiuste oli meil hea aasta ja paljuski oleneb see lihtsalt sellest, kust vaadata ja mida hinnata. Kui väärtustad naeratavat nägu ja uskumust, et unistamine viib sihile, siis kõik halb hakkab peatselt varju jääma ja siis saabki aasta kokku võtta lausega: meil oli tänu teile kõigile hea aasta!