Pühapäevast kolmapäevani toimus Viimsis Karulaugu Spordikeskuse korvpalliareenil esimene välistreenerite juhendatud #viimsibasketball laager, mis suunatud noorkorvpallurite individuaalsete oskuste arendamisele.

Nelja päeva jooksul toimus kaheksa intensiivset treeninut, kus mängijad lihvisid laagri peatreener sloveen Luka Bassini, Kosovo kodakondse, kuid nüüd Soomes töötava Besim Maxhuni ning Korvpalliklubi Viimsi/Estover treenerite abil oma individuaalset tehnikat ja -taktikat. Laagrist võttis osa  17 ambitsioonikat noorkorvpallurit nii võõrustajaklubist ehk Viimsist kui ka teistest klubidest.

Teist korda Viimsit külastanud Bassin jäi laagriga, sh mängijate suhtumine ja treenimise kvaliteet, kui ka Viimsis olevate tingimustega väga rahule,Ma olen Viimsis teist aastat ja juba eelmisel korral avaldas mulle muljet mängijate arv ja siinsed tingimused. Kuid sel aastal on uus, veel suurem ja kenam saal ning tingimused veelgi paremad, ehk siinsetel mängijatel ja treeneritel on olemas kõik hästi treenimiseks. Mängijad näitasid kõigi nelja päeva jooksul head energiat ning võitluslikust.”

Klubi tegevjuht, laagri peakorraldaja Tanel Einaste jätkas, „Kõigi nelja päeva jooksul tegid poisid head tööd, olles keskendunud,et laagrist maksimaalne kasu saada. Loodan, et kõik mängijad jätkavad edaspidigi treenimist sama suhtumisega ning siis juhtub kindlasti palju häid asju! Fantastiline millise kava Luka ja Bessim kokku panid ning kui professionaalselt selle ellu viisid. Meie treeneritele, kes neid assisteerisid, oli see kindlasti koju kätte toodud koolitus. Tänan Reed Nopponeni, kes meid treeneritega kokku viis ja nad Viimsisse aitas tuua! Ütlen ausalt, et tabasime kümnesse – meie soov oli leida treenerid, kes omavad kogemusi nii mängijate arendamise kui ka meeskonna treenimise osas, ehk neid kahte siduda, mitte ei õpeta nö showkorvpalli, ehk trikitamist, millel aga reaalse mänguga vähe seost.“

Edasistest plaanidest jätkas Einaste, „Võime öelda, et kindlasti toimub #viimsibasketball laager ka tuleval suvel ja plaanime siis juba siia treenima tuua ka välisklubide mängijaid.“

Vaata intervjuud Luka Bassiniga SIIN

Laager toimus koostöös rahvusvahelise agentuuriga Entersport Management, kellega koostöös on andekatel mängijatel võimalik planeerida karjääri jätkamist Eestis või välisklubides ning Tallinna Spordikooliga.

Laagrit toetasid: Nike, Sportland, Ballzy, Eesti Kultuurkapital.